CHP’de 740 gönüllü çalışmalara başladı

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti üyesi olmayan gönüllü 740 kişinin genel seçimlerde CHP’nin kazanması için seçim koordinasyon kuruluyla birlikte ça...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti üyesi olmayan gönüllü 740 kişinin genel seçimlerde CHP’nin kazanması için seçim koordinasyon kuruluyla birlikte çalışmaya başladığını söyledi.

CHP İl Örgütü yönetimi önceki akşam haftalık toplantısını gerçekleştirdi. Seçim dönemi çalışmaları hakkında bilgi veren İl Başkanı Yalçın Kuşkan, geçtiğimiz seçimlerde alınan sonuçlara göre bazı değerlendirmelerde bulundu. AKP’nin 485 bin oy hedefini gerçekçi bulmayan Kuşkan, CHP üyesi olmayan ancak parti için çalışmak isteyen 740 gönüllünün Yavuz Ulugün’ün başkanı olduğu seçim koordinasyon kuruluyla birlikte çalışmaya başladığını söyledi.

SORUNLARA ÇÖZÜM
Yönetim kurulu üyelerinden Yavuz Ulugün’ün ilçe seçim koordinasyon kurullarıyla birlikte il koordinasyon kurulu başkanı olarak çalıştığını ve gönüllü grupların partiye büyük destek olduklarını söyleyen Kuşkan, “Kocaeli CHP’nin web sitesinden bize ulaşanlar gönüllüler, çalışma grubuna dahil oluyor. Kocaeli’de yapılan ankete göre ilk sorun işsizlik. Sonra yoksulluk ve trafik geliyor. Biz de, gönüllülerimizin desteğiyle bu sorunlara CHP projeleriyle gelecek çözümleri anlatıyoruz” dedi.

OYUMUZU ARTIRACAĞIZ
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün genel seçimlerde hedeflediği 485 bin oyu gerçekçi bulmadığını ifade eden Kuşkan, alışmaların kötü gitmediğini ve İl Genel Meclisi sonuçlarına göre CHP’nin iyi bir sonuç alacağını belirtti. Kuşkan, “Çalışmalar kötü gitmiyor. Ama tahmin yapmayı sevmem. Ergün’ün bundan önceki tahminleri tutmuş olabilir ama ben CHP’nin bu dönem oy artışı sağlayacağını düşünüyorum. 2009 yerel seçimlerinde aldığımızın çok daha fazlasını alacağız” dedi.

27 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR