SP İl Başkanı Mustafa Mercan Spekülatörler istediğini bulamadı

SP İl Başkanı Mustafa Mercan, olağanüstü kongreyle gelecek 40 yılın besmelesini çektiklerini belirterek, “Fatih Erbakan ve Oğuzhan Aslitürk üzerinden...

BÜYÜT

SP İl Başkanı Mustafa Mercan, olağanüstü kongreyle gelecek 40 yılın besmelesini çektiklerini belirterek, “Fatih Erbakan ve Oğuzhan Aslitürk üzerinden spekülasyon yapanlar vardı. İstediklerini bulamadılar” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Mercan, önceki akşam il binasında yaptığı basın açıklamasıyla geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen 4. olağanüstü kongreyi değerlendirdi. Kongrenin yapılacağı salona gidene kadar tedirgin olduğunu ifade eden Mercan, “Hepimizin aynı tereddütleri yaşıyorduk. Neticede 12 Haziran genel seçimlerinde yüzde 1.2 oy alan bir parti, Ankara’nın en büyük kongre merkezinde genel kongresini yapıyor. Seçimlerden çıktıktan sonra bütün teşkilatlarda bir rehavet olur. Yazın sıcaklığı nedeniyle temmuz ayında hiçbir parti kongre yapmaz. Son bir senede yaşadığımız süreç bizi temmuz ayına kilitledi. Ankara’ya gidip de salonu gördüğümde şükrettim. Salon partililer tarafından doldurulmuş, heyecan da vardı. Yaşadığımız olaylar bizi bunlara rağmen yıkmadı. Başka bir siyasi parti bu durumu yaşamış olsaydı altından kalkamazdı” dedi.

SPEKÜLASYONLAR TUTMADI
“Büyük kongre sonrasında teşkilatlanmalar yeniden elden geçirilecek” diyen Mercan “Görevden ayrılanlar olacak yerlerine gelenler olacak. Genel kongre öncesinde Fatih Erbakan ve Oğuzhan Asiltürk üzerinde spekülasyonlar vardı. Fatih Erbakan üzerinden siyaset yapmak isteyenler, istediklerini bulamadılar. Erbakan ailesini temsilen Fatih ve Elif Erbakan GİK’te yer aldı. Erbakan hocamız, 42 sene görevinin gereğini yerine getirdi. Aile içerisinde sorun olabilir. Olgunlukla değerlendirilip çözülmeseydi istenmeyen durumlar yaşanırdı. Mustafa Kamalak ve Oğuzhan Asiltürk, Yüksek İstişare Kurulu üyeleri olarak GİK’te görev aldılar. Birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

40 YILIN BESMELESİ ÇEKİLDİ
Mercan, Fatih Erbakan’ın kongreye katılmadığını hatırlatan basın mensuplarına “Fatih Erbakan bu teşkilatlar tarafından yetiştirilmiş biridir. Merkezinde yetişmiş bir insandır. Nahoş olay çıkmadı. Gelmediği halde adı okununca salonda coşkuyu beraberinde getirdi. Önümüzdeki 40 yılın besmelesi çekildi. Bundan sonra ki süreçte bu tür olaylarla uğraşırsak önümüzü göremeyiz” diye cevap verdi. Mercan son olarak “Kongre sürecini genel merkez ile görüştük. Kurban Bayramı sonrasında il kongresi ardından ilçe kongreleri yapılacak. Öncelik genel merkez yapıldığından bu yönde karar alındı. İstişareler sonrasında kararlar alınacak. Komisyonlar kurulacak. Bu komisyonun başında teşkilat başkanı olacak” dedi.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR