İzciler kışa hazırlık kampında

Kampta çevre bilinci teması ağırlık olarak işlenmiş, izcilerin kişisel becerileri geliştirilmiş, Kocaeli AFAD ile işbirliği içerisinde konuyla ilgili...

BÜYÜT

Kampta çevre bilinci teması ağırlık olarak işlenmiş, izcilerin kişisel becerileri geliştirilmiş, Kocaeli AFAD ile işbirliği içerisinde konuyla ilgili uzman personelin kampımızda arama kurtarma, ilk yardım yangınlara karşı ilk müdahale eğitimleri uygulamalı olarak verildi.

 

İzcilerin HİKE (Hayk) etkinliği çerçevesinde bir geceyi Oba ve Ocak olarak dışarıda kendi başlarına barınak kurup geçirdiler, ayrıca gece eğitimlerinde yön bulma ve yıldızlarla yön bulma eğitimleri verildi. Sızma oyunları oynandı, izcilere karanlıkta yalnız yürüme özgüveni kazandırıldı. Yine izcilere kano ya bindirilerek kano kullanma becerileri kazandırıldı, izciler kendilerinin ürettiği ve ortaya koyduğu gündemdeki konuları işleyerek çeşitli yarışmalar, piyes, orta oyunları ve skeçler oynayarak kişisel becerilerini geliştirmişlerdir.

 

Ayrıca tüm izci ve liderlerle deniz faaliyetleri yapılarak izcilere denizde yüzme becerileri, teknikleri, çevre bilinci kazandırıldı.

10 Eylül 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR