Turizm haftası müjde projelerle başladı

  15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonluğunda valilik önündeki...

BÜYÜT

 

15-22 Nisan Turizm Haftası Kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonluğunda valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk bırakıp istiklal marşı okundu. Etkinlikler çerçevesinde İlimizdeki turizm yatırımları ve sorunları gündeme taşındı.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftası ilimizde de dün kutlandı. Valilik önünde yapılan programın ardından, Vali Topaca’nın Bakan programında olması sebebiyle Vali Vekili Mustafa Güni  heyeti makamında ağırladı. Törene İl Kültür ve Turizm Vekili Mehmet Kesen, KOÜ Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü DÇ. Işıl Altun, İzmit Kent Konseyi Turizm Başkanı aynı zamanda İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serim, TÜRSAB Yedigöller Bölge Başkanı Kadir Genç, Kartepe Turizm MYO Müdürü Sami Karacan, Otel Asya Müdürü Nazmi Çaycı Ramada Genel müdürü Cengiz Caner, Emeks Otel Genel Müdür Yardımcısı Koray Ayyıldız, İzmit Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi müdürü Kemal Aktaş, Sağlık Turizm Derneği Başkanı Tumay Mercan, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mustafa Çoban, Kartepe Belediyesi Turizm sorumlusu Halit Koç, Bayramoğlu Hegsogone Müdürü Erdal Etyemez,  Kültür Turizm Şube Müdürü Hülya Özer ve ilimizin turizm temsilcileri katıldı.

SORUNLAR DİLE GELDİ

Valilik önündeki çelenk bırakma töreninin ardından Vali Yardımcısı Mustafa Güni’yi ziyaret eden turizm temsilcileri ilimizdeki turizm sorunlarını gündeme getirdi. İlimizde mutlaka bir kongre merkezine ihtiyacı olduğunu, İstanbul da ki gibi ciddi fuarların bölgeye taşınması gerektiğini belirttiler. Gebze Bölgesin de beş yıldızlı otel çevresinde ki madde bağımlılarının ciddi sıkıntı yarattığını dile getirdiler.  

GÜÇ BİRLİĞİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE DEĞNEK

Kültür haftası etkinliklerinde konuşma yapan Vali Vekili Mustafa Güni, ‘Kocaeli turizmde potansiyeli çok yüksek bir kent. Her geçen günde turizmde olan yatırımlar artıyor. Ama bu yeterli değil yenilerini eklememiz gerekiyor. Daha ciddi projeler hayata geçirmemiz gerekiyor. Sağlık turizmini önemsiyoruz bu konuda ciddi kaynaklar yatırmamız gerekiyor. El birliği ile Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşımalıyız. Güç birliği sorunların çözümünde sihirli değnek olacaktır’ ifadelerini kullandı.

TURZİMİ ÖNCE KOCAELİ ‘YE SONRA ÜLKE’YE TANITACAĞIZ

Gününü anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kültür ve turizm Müdürü Mehmet Kesen, ‘ Şu an da 152 tesis de 11 bin civarında yatak kapasitesi ile hizmet veriyoruz. Kocaeli’ de ki turizm için bu yeterli değil. Yenilerini ekleyeceğiz. Bu anlamda akademik desteğe ihtiyacımız var. Amacımız Kocaeli’ de ki turizmi yerelde tanıtmak sonra ülke geneline tanıtmak. 7 beş yıldızlı otelimiz var yeni yatırımlarımızda daha büyük otel projeleri planlıyoruz’ dedi.

6 YENİ OTEL MÜJDESİ

İzmit Belediyesi Turizm Danışmanı Bekir Serim, Kocaeli’de ki var olan turizm sorunlarını çok iyi bildiklerini ve bu anlamda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat doğan adına konuşma yapan Serim’ Kocaeli’ne 2015 yılında 6 yeni büyük otel kapılarını açacak. Amacımız beş yıldızlı otelleri hızlı açmak değil. Sindire sindire açıp faaliyetlerini en iyi şekilde yürütmelerini sağlamak. Bu dönemde en az 3 bin ile 5 bin arasında kongre merkezi inşa edeceğiz. Hedefimiz bir milyon turisti kente sokmak’ şeklinde konuştu.  Meslek Yüksek Okulu Müdürleri okullarında eğitim gören öğrencilerin turizm faaliyeti gösteren kuruluşlarda daha fazla imkan tanımalarını dile getirdi. 

16 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR