Bayhan’dan dev projeler

        MHP Başiskele Belediye Başkan adayı Halit Bayhan, dün Wellborn Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile 30 Mart sonrasında hayata geçirmeyi pl...

BÜYÜT

 

 

 

 

MHP Başiskele Belediye Başkan adayı Halit Bayhan, dün Wellborn Otel’de düzenlediği basın toplantısı ile 30 Mart sonrasında hayata geçirmeyi planladığı projelerinin tanıtımını yaptı. Düzenlenen programa MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Başiskele İlçe Başkanı Ali Şıvgın, Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı ve partililer katıldı.

 

HAP MI KULLANIYORSUN?

Törende konuşan il başkanı Aydın Ünlü, MHP’nin Başiskele’de iddialı olduğunu ve ilçede sürpriz yapacaklarını söyledi. Daha sonra konuşan Büyükşehir adayı Saffet Sancaklı’nın hedefinde ise Fikri Işık vardı. Işık’ın açıkladığı oy oranlarını eleştiren Sancaklı, “Fikri Işık, seçime 40 gün kala alacağı oyları açıklamış. Sen kimsin? Senin de geçmişini çok iyi biliyoruz. Mutluluk hapı mı içiyorsunuz?” diye sordu.

 

HAYATLARI PALAVRA

AKP’lileri yalancılıkla suçlayan ve Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarını söyleyen Sancaklı, “Bakan Bey, Kocaeli halkına büyük bir saygısızlık yaptı. Bu ilde hakimiyetiniz bitti. Son çırpınışlarınız bunlar. 30 Mart’tan sonra Kocaeli’ye bile gelemez. Hepsinin siyasi hayatı bitecek. Bunların hayatı palavra. Biz doğru taraftayız” dedi.

 

VAAT UĞRUNA KURULMUŞ PARTİ

Aday tanıtım programlarına kimseyi zorla getirtmediklerini de belirten Saffet Sancaklı, “Belediyeleri aldığımızda aradaki farklılıkları ortadan kaldıracağız. Bu şehri dünya şehri yapacağız” şeklinde konuştu. İlçe başkanı Ali Şıvgın, Başiskele Belediyesi’ne giden yolda azim ve kararlılıkla yürüyoruz” dedi.

 

BAŞİSKELE ZAMAN KAYBETTİ

“Bu yola Başiskele için çıktık” diyerek sözlerine başlayan Halit Bayhan, “Başiskele’de hizmette yeterlilik, samimiyet, dürüstlük yok. Başiskele’miz 5 yılda çok zaman kaybetti. Henüz bir kent meydanımız bile yok. Bu kaybedilen zamanı önümüzdeki 5 yıl içinde telafi edip, parayı da hakkıyla kullanarak yeni projelere imza atacağız” dedi.

 

TARİHİ GÜNÜMÜZE TAŞIYACAK

Meclis üyesi adaylarını da yanına alarak 41 projesini açıklayan Bayhan, şöyle konuştu: “Hedefimiz kendimize göre değil, kentimize göredir. Hazırlanan projeler geleceğin de planlanacağı hizmetler şeklinde olacak. Başiskele’yi marka yapacak ilk mega projemiz, Başiskele, Anadolu Kapısı ile tarihi günümüze taşıyacak” ifadelerini kullandı. Anadolu Kapısı Projesini ise Harita Mühendisi Mustafa Gürsoy aktardı.

 

MALİYETİ 100 MİLYON LİRA

Yaklaşık 100 milyon lira maliyeti olan ‘Anadolu Kapısı’ adlı proje ile Osmanlı’yı interaktif bir şekilde teneffüs ettirecek bir kültür parkı oluşturmak ve oluşturulacak bu kültür parkını uluslararası kültürel köprü düşüncesi ile merkez haline getirmek amaçlanıyor. Çalışma sayesinde Eminönü Çarşısı ve Kapalı Çarşı’nın minyatürü, kültür parkının içine yerleştirilerek işletmelerin kendi özgün ve kültürümüze ait ürünlerini ilgilileri ile buluşturacağı bir alan oluşturulacak. 

 

MHP’li Halit Bayhan’ın

hayata geçireceği projeler

 

Anadolu Kapısı Projesi

Kent içi ulaşım Master planı ve alternatif nazım planı ve kavşak düzenlemesi projesi

Şelale Projesi

Su Parkı Projesi

Kent Merkezi Projesi

Semt Otopark Projesi

Başiskele Küçük Sanayi Projesi

Başiskele Terminal Projesi

Sosyal Konut Projesi

Deniz Ulaşım Projesi

Engelliler için park ve kaldırım düzenlemesi projesi

Geri dönüşüm projesi

Kapalı halk pazarı projesi

Marina projesi

Organik tarımı destekleme projesi

 

Sağlık Projeleri

İlçe devlet hastanesi projesi

Senatoryum Hastanesi projesi

Kültür ve turizm projeleri;

Milli mücadele müzesi projesi

Çok amaçlı kongre merkezi projesi

Tarih yolu düzenleme projesi ve tarihi İpek Yolu’nun canlandırılması (İznik Yolu)

Gençlik kampı projesi

 

Sosyal projeler

Ev- Ders projesi

Kadın Sosyal Tesisleri projesi

Sivil toplum örgütlerine çok amaçlı salon projesi

Çeyiz sandığı projesi

Yerel ürünler Pazar alanı projesi

Engelli üretim merkezi projesi

Emekli evi projesi

Başiskele Radyo ve Televizyon oluşturma projesi

Köy- Koop projesi

Çocuk ve gençlere projeler;

Kültür ve spor tesisleri projesi

Bilgi ve kültür evleri projesi

Eğitime destek projesi

Çocuk oyun parklarını çoğaltma ve geliştirme projesi

 

Spor

Çok amaçlı kapalı spor salonu projesi

Doğa sporları geliştirme projesi

Spor kulüplerini destekleme projesi

Yelken kulübü oluşturma projesi

Atış poligonu projesi

24 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR