100’üncü yılında Çanakkale

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Bekir Çakır...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Küçük ve Prof. Dr. Bekir Çakır, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Hoşöz, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte ilk olarak kürsüye gelen Prof. Dr. Hoşöz, Çanakkale Zaferi'ni anlattı. Ardından konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Küçük, "Dünya harp tarihine geçmiş ve Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir zaferdir Çanakkale. Sabah üzüm hoşafı, öğle yemek yok, akşam ise yağlı buğday çorbası ve yarım somun ekmekle kazanılmış bir zaferdir" diyerek zaferin öneminden bahsetti. Konuşmasında Mithat Cemal Kuntay'ın, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” sözlerine yer veren Küçük, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Program, Çanakkale Zaferi ile alakalı kısa film gösterimi, şiirlerin okunması ve çeşitli tiyatral gösterilerin sunumunun ardından görev alanlara teşekkür belgesi verilmesiyle son buldu.


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR