Lütfü Türkkan'dan iktidara Stalin benzetmesi

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve partisinin çalışmaları hakkında bilgile...

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve partisinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. KYÖD Sosyal Tesisleri’ndeki basın toplantısında iktidara yönelik eleştirilerde bulunan Türkkan, halkın fukaralaştırıldığını, daha sonra yapılan yardımlarla AKP’ye oy vermek zorunda bırakıldığını dile getirerek ‘Stalin’in tavuğu’ benzetmesi yaptı. Toplantıya MHP’nin milletvekili adaylarından Dicle Akın da katıldı.

 

STALİN'İN TAVUĞU HİKAYESİ

Türkkan, iktidarın halkı fukaralaştırdığını ve ardından sosyal yardımlarla kendine muhtaç hale getirdiğini söyledi. Konu hakkında bir de ‘Stalin’in tavuğu’ benzetmesinde bulunan Türkkan, “Stalin halkı kendine muhtaç etmek için çeşitli yöntemler arıyordu. Çevresindekilerden bu konuda fikirler istiyordu. Sonunda aklına bir fikir geldi ve canlı bir tavuk istedi. Sonra da tavuğun tüylerini canlı canlı yolduktan sonra hayvanı bıraktı. Tavuk da can havliyle dışarı çıktı, ancak dışarısı çok soğuk olduğundan içeriye girerek şöminenin yanına gitti. Burada da canı yanınca ne yapacağını şaşırdı. Stalin ise elindeki mısır tanesini gösterdiği tavuk Stalin’in yanından hiç ayrılmamaya başladı. İşte bugünkü iktidar da önce halkı fukaralaştırdı ve sonra da yardım yaparak milleti kendine mecbur hale getirdi” dedi.

 

ANKET YAPTIRDI

Açıklamasında AKP’nin 7 Haziran seçimlerinde büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağını da dile getiren Türkkan, “Bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bu seçimler MHP için çok önemli. Özellikle yeni oy kullanacak gençler üzerinde araştırmalar yapıyoruz. Bir anket yaptırdık. 2 bin 100 kişi üzerinde yaptığımız araştırmada gençlere Kocaeli'deki en büyük sorunları sorduk. Birinci sorun işsizlik, ikincisi ise ulaşım ve toplu taşıma. Kocaeli gibi sanayi şehrinde işsizliğin ilk sırada çıkması beni çok rahatsız etti. Eğer Kocaeli böyle ise diğer Anadolu illerini düşünmek dahi istemiyorum” dedi.

 

“SOSYAL YAŞAM BİTTİ”

Ulaşım konusunda da iktidarın sınıfta kaldığını dile getiren Türkkan, şöyle konuştu: “Ulaşım konusunda 12 yıldır AKP’nin yerel yönetimlerde olduğunu görüyoruz. Bu sürede şehrin ulaşım sorununu çözemediler. AKP’nin bütün iktidarları döneminde bu kent, bakanlık düzeyinde temsil edilmesine rağmen 12 yıldır hep ihmal edildi. Yine Kocaeli'nin sosyal hayatına bakıldığında insanların huzurlu bir şekilde zaman geçirecekleri sosyal alanlar yok.”

 

“GELİR DAĞILIMI ADALETSİZ”

Ülke kaynaklarının adil dağıtılmadığını sözlerine ekleyen MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, şöyle devam etti: “Türkiye'de yüzde 1'lik zengin kesim ülkenin gelirinin yüzde 50'sine hükmediyor. Geriye kalan vatandaşlara da sosyal yardım yapmak düştü. İktidar 12 yıllık iktidarı boyunca kendi zenginlerini oluştururken, bir taraftan da halkı fukaralaştırdı ve kendine muhtaç hale getirdi. AKP'nin uyguladığı siyasi strateji de budur. 950 lira asgari ücretle halk açlık sınırının altında yaşamaya itildi. MHP'nin iktidarında asgari ücret açlık sınırının üstünde olacak, vergi alınmayacak.”

 

SEÇİM BÜROSU POLEMİĞİ

Partisinin birinci sıra adayı olan Saffet Sancaklı’nın seçim bürosu açmayacağı söyleminin aksine, bu konunun önemine değinen Türkkan, “Herkesin siyasi çalışma üslubu farklı olabilir. Ben Gebze’de seçim büromu açtım. Bu bölgeyi önemsiyoruz, 2011 seçimlerinde burada istediğimiz verimi alamadık. Eğer gerekirse İzmit’te de büyük bir seçim bürosunu ben açacağım. Çünkü İzmit de bizim için önemlidir. Vazgeçmemiz mümkün değildir” dedi.

 

“ÜLKÜCÜ, DAVASINA İHANET ETMEZ”

MHP’de genel merkez tarafından ikinci sıradan aday gösterilmesini de değerlendiren Türkkan, bu durumun kendisinin seçilmesine engel teşkil etmeyeceğini savundu. İkinci sırada yer almasını çalışkan bir insan olmasına bağlayan Türkkan, “Demek ki genel merkezimiz çalışkanlığımızı görmüş olmalı ki, bize ikinci sıradan yer verdi. Ben gece gündüz çalışırım ve meclise girerim. Sadece kendimi değil arkamızdaki arkadaşlarımızı da meclise sokmak için çalışırız. Sıralama önemli değildir. Hiçbir ülkücü kişisel çıkarları için davasını satmaz. Ülkücü camia yine MHP’ye oy verecektir” diye konuştu.

 

“MHP İDEOLOJİ PARTİSİDİR”

Bu arada “MHP neden iktidar olamıyor” sorusunu da yanıtlayan Türkkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler MHP’nin yüzde 1,4 oy aldığı dönemleri de biliyoruz. MHP bir ideoloji partisidir. İdeoloji partilerinin de iktidara gelmesi biraz zaman alabiliyor. Son yapılan anketler MHP’nin oylarının yüzde 20 seviyesine geldiğini gösteriyor. Eğer MHP bir ideoloji partisi olmasaydı popülist söylemlerle çok rahat bir şekilde merkeze oturmuş ve iktidar olmuştu. Ancak bizim için önemli olan ilkelerimizdir. AKP gibi günübirlik değil, uzun soluklu siyaset yapıyoruz” Muharrem İBRAHİMOĞLU

24 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

masallah - stalin gürcüdür ve TÜRKLERİ soykırıma tabi tutmus onbinlerce tatar türkünü katletmiştir araştırın bakalım huükümette veya sarayda kim gürcü

Yanıtla . 0Beğen 24 Nisan 10:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR