“Pırıl pırıl sekiz adayımız var”

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Hoşgör Pastanesi’nde Veliahmet Mahallesi partilileriyle bir araya geldiği toplantıda “P...

BÜYÜT


CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen, önceki akşam Hoşgör Pastanesi’nde Veliahmet Mahallesi partilileriyle bir araya geldiği toplantıda “Pırıl pırıl sekiz adayımız var, kim çıkarsa kırılmayacağız” dedi
CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen’in partililerle bir araya geldiği toplantıya katılan Veliahmet Mahalle Muhtarı Kadir Kızıl, “Amacımız 2014 yerel seçimlerinde efsaneyi tekrar İzmit’e taşımak. Sefa Sirmen’in bulunduğu zamanda muhtarların önü açıldı” dedi. Toplantıya Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ve İzmit Belediye Başkan aday adaylığından Sirmen’i desteklemek için çekilen Bozkurt Uslu da katıldı.
“BELSA PLAZA’YI HALKIN
BELEDİYESİ YAPACAĞIZ”
Geçmişte bulundukları hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulunan Sirmen, “Bizim bıraktığımız Belsa Plaza’yı halkın belediyesi yapmayı hep birlikte gerçekleştireceğiz. Geçirdiğimiz 10 yıl bizim dönemle mukayese edildiği zaman aradaki farkları yaşayarak gördük. İktidara geldiğimizde bütün paralar çekilmişti. Mucize denilebilecek projeler gerçekleştirdik” dedi.
“BİZE BENZER PROJELERİ YOK”
Gerçekleştirdikleri projeler hakkında açıklamalara devam eden Sirmen, “Biz Türkiye’nin 10 yıl önündeydik. İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü şehir bizdik. İmkansız koşullarımızla projelerimiz geliştirdik. 15 yılda 2 milyar dolar harcadık. Şimdi yıllık bütçeleri 2 milyar dolar, 10 yılda 20 milyar dolar. Bizim projelerimize benzer eserleri yok. O parayla Kocaeli yeni baştan kurulabilirdi” dedi.
“METRO PROJEMİZİ RAFTAN ALMADILAR”
Öğrencilerin şehirle kaynaşması gerektiğini söyleyen Sirmen, “Öğrenciler 1 liraya metro ile İzmit’e gelip boşluğunu burada değerlendirebilirdi. Bu birlikteliğinde ekonomik canlılık gelirdi. Metro projesini bıraktığımız raftan bile almadılar. Bu kadar imkanı olan bir belediyenin öğrencilerle alakalı bir projeleri yok” diyerek iktidarı eleştirdi.
“TAYYİP ERDOĞAN
KİTLELERİ ETKİLİYOR”
AK Parti olarak Tayyip Erdoğan’ın kitleleri etkilediğinden bahseden Sirmen, “Rakibimiz küçümseyemeyiz. Zor bir seçim, çalışmamız lazım. Adaylığımın nedeni burada yatıyor. İstanbul, Ankara ellerinde İzmir’i nasıl ele geçiririz diye düşünüyorlar. Biz de Türkiye genelinde aynı çalışmayı yapmak zorundayız. İstanbul’da Sarıgül konuşuluyor demek ki İstanbul’u CHP kazanacak. Sosyal demokratlar olarak başarılı çıkabiliriz” dedi. 8 tane pırıl pırıl aday adayının olduğunu ifade eden Sirmen, diğerler aday adaylarının aday çıkmaması halinde kırılma üzülme şanslarının olmadığını bu kararı partililerin vereceğini söyledi. Sirmen son olarak “Çıkan adayımız hepimizin adayıdır. Kazanan CHP olacaktır” dedi.

24 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR