TÜBİTAK’tan 167 kişi çıkarıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi. Bakan Özlü, TÜBİTAK’ta devam eden operasyonlar hakkında bilgi...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ operasyonlarıyla ilgili bilgi verdi. Bakan Özlü, TÜBİTAK’ta devam eden operasyonlar hakkında bilgiler verdi. Özlü açıklamasında, geçen sürede 167 kişinin kurumla ilişkisinin kesildiğini dile getirdi.

"CİDDİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK" 

2011-2013 yılları arasında TÜBİTAK’a bin 707 kişinin işe alındığını dile getiren Bakan Özlü, “Yani TÜBİTAK’ın 4 bin 500 personel sayısının olduğunu düşünürseniz aşağı yukarı yarısı, 2 yılda alınmış. Şimdi ciddi bir çalışma başlattık. Dün itibari ile TÜBİTAK’tan 139 kişiyi çıkardık. Yine 28 istifa oldu. Çıkarılıp takibe alınacağını düşünen kişiler istifa ettiler. Toplam 167 ayrılma oldu dün itibariyle. Bir de bakanlık olarak olaylar başladıktan sonra 560 çalışanı açığa almıştık. Bunlardan da bizim bakanlığımızdan 63 kişiyi devletten tamamen çıkardık. Yine KOSGEB’ten de 47 kişiyi uzaklaştırdık” dedi.

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

İşe alınan bin 707 kişinin hepsinin FETÖ ile bağlantılı olup olmadığı ile ilgili olarak da açıklama yapan Bakan Özlü, “Bunların üzerinde çalışıyoruz. Hepsi değil belki ama büyük bir çoğunluğunun öyle olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Bakanlığa bağlı bütün birimlerde inceleme çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken Özlü, ilerleyen günlerde açığa almalarla ilgili yeniden bilgilendirme yapılacağını dile getirdi.

 

07 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR