Kurulacak dostluklar dünya barışına katkı sağlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için son hazırlıklar yapılırken dün (18 Nis...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için son hazırlıklar yapılırken dün (18 Nisan Çarşamba) tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Kocaeli’de kurulacak dostlukların dünya barışına büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Toplantıya Genel Sekreter Yazıcı’nın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin de katıldığı programa ülke grup liderleri, okul temsilcileri ve organizasyon da görev alan yetkililer katıldı.

GELECEĞE YÖNELİK DOSTLUKLAR KURULACAK
Antikapı Restoran’da gerçekleştirilen programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, “Dünyanın dört bir yanından kentimize gelen sizleri, burada gördüğümüz ve ağırladığımız için çok mutluyuz. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu önemli günde dünya çocuklarıyla Türk çocuklarının kaynaşması; geleceğe yönelik sağlam dostluklar kurması, bizleri umutlandırıyor. Gelecekte, savaşların olmadığı huzur ve barış içinde bir dünya olacağına olan inancımızı pekiştiriyor. Artık onlar bizim de çocuklarımız” dedi.

1. MECLİS VE ANITKABİR ZİYARETİ
Kuracaklar dostlukların dünya barışına katkı sağlayacağını söyleyen Genel Sekreter Yazıcı, “Çocuklarımızın bir kısmı Başkentimiz ve Türkiye’nin en büyük ikinci kenti Ankara’yı ziyaret edecekler. Orada, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 1’inci Meclis Binamızı ve Atatürk’ün defnedilmiş olduğu Anıtkabir’i ziyaret edecekler” şeklinde konuştu.

FUARDA DOYASIYA EĞLENECEKLER
Çocukların Kocaeli’de çok eğlenceli ve güzel günler geçireceklerini belirten Genel Sekreter Yazıcı, “23 Nisan Kocaeli Uluslararası Çocuk Şenliği ve Eğlence Fuarı’nda çocuklarımız için müthiş bir eğlence mekânı hazırladık. Çocuklarımız; Hacivat-Karagöz’den Nasrettin Hoca’ya Türk büyüklerini görecek, Dünyanın ilk haritasını çizen ve UNESCO tarafından 2013’ün, adına anma yılı ilan edildiği ünlü Türk Denizcisi Piri Reis’in gemisine binecek, Türkiye’nin meşhur gençlik gruplarından olan Model’in konserini izleyebilecek. Çocuk Yüzlü Ödül Töreniyle, Türkiye’mizde çocuklara yönelik başarılı çalışmalar yapan kişilere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin’in vereceği ödül törenine katılacak. Ülkelerden getirilen oyuncakların sergilendiği Oyuncak Müzesi ziyaret edebilecek, çocuklar dünyaca ünlü akrobasi ekibi Çin Masalı ile insan bedeninin neler yapabileceğine şaşıracaklar!” ifadelerini kullandı.

YENİ UFUKLAR AÇACAK
Genel Sekreter Yazıcı, son olarak şunları söyledi: “Çocuklarımızın burada sağlayacağı dostluklar, kendi kültürlerini burada misafir kaldıkları ailelere tanıtmaları ve Türk kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmaları, onlar için yeni ufuklar açacaktır. Çocuklarımıza, kendilerini geliştirme ve yabancı kültürlerle tanışma imkânı sağlayacak. Burada olduğunuz müddetçe bizlerin misafirlerisiniz, başımızın tacısınız. Her ne ihtiyacınız olursa arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklar. Emin olun arkadaşlarımız meşhur Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini size sergilemekten mutlu olacaklardır”

GRUP LİDERLERİYLE TANIŞTILAR
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ise yaptığı konuşmada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken ülke gruplarını Kocaeli’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Öte yandan konuşmaların ardından Genel Sekreter Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın ve İl Milli Eğitim Müdürü İspirli tek tek masaları dolaşarak grup liderleriyle tanıştı.

20 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR