WASTEnet Projesi’nde İdari Komite toplandı

İSU Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Entegre Doğal Atık Su Arıtma Sistemlerinin Teşvik Edilmesi için Karadeniz Bölgesi Ağı (Wastenet) projesinin L...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Entegre Doğal Atık Su Arıtma Sistemlerinin Teşvik Edilmesi için Karadeniz Bölgesi Ağı (Wastenet) projesinin Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde 1. gün gerçekleştirilen çalıştayının ardından Kocaeli programı, ikinci gün Emex Otel’de organize edilen İdari Komite toplantısı ile devam etti.

 

4. TOPLANTI KOCAELİ’DE

Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı ENPI Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen WASTEnet projesi 2013 Temmuz ayında başladı. Ağustos 2013’te Chisinau/Moldova’da, 2. İdari Komite Toplantısı ise Ocak 2014’te Tulcea/Romanya’da gerçekleştirilen Wastenet Projesinin 3. toplantısı ise Temmuz 2014’te Ermenistan’da gerçekleştirildi. Emex Otel’de gerçekleştirilen 4. İdari Komite toplantısında, projenin hedeflediği aktiviteler ile beraber, gerçekleşen ve yapılması gereken aktiviteler görüşüldü.

 

SIRADA 3 ÜLKE DAHA VAR

Proje aktivite planına göre önceki aylarda yapılması planlanan Ukrayna toplantısının yeni tarihi Nisan 2014 olarak belirlendi. Ukrayna programının nisan ayına alınması nedeniyle Gürcistan toplantısı ise Eylül 2015 tarihine ertelendi. Wastenet projesinin lider ortağı olan Yunanistan DEYAK kurumunun ev sahipliğinde, Bilimsel Konferans niteliğinde organize edilen toplantı ise Haziran 2015 tarihinde Yunanistan’ın Kavala kentinde yapılacak.

 

İSU ARITMA TESİSİ’NE ZİYARET

Katılımcılar, İSU ile Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı çalıştay programından çok memnun kaldıklarını, uluslararası bilgi paylaşımının üst düzeyde gerçekleştirildiğini ifade etti. Çalıştay kapsamında ilimizde bulunan misafirler, kentimizdeki tarihi ve kültürel yerlerde kısa bir turun ardından İSU Genel Müdürlüğü ve Balçık köyü Doğal arıtma tesisini ziyaret edecekler.

03 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR