Çocuk işçiliği konuşuldu

        İzmit Belediyesi Çocuk Hakları Masası tarafından çocuk işçiliğine dikkat çekmek için Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonu’nda bir etkinlik gerç...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediyesi Çocuk Hakları Masası tarafından çocuk işçiliğine dikkat çekmek için Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonu’nda bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali Yardımcısı Osman Sarı, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ile okullardan rehber öğretmenleri katıldı.

 

SEMİNER VERİLDİ

Etkinlikte Kocaeli Çocuk İşçiliği İl Koordinatörü Ayhan Anıl ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü öğretim görevlisi Dr. Uğur Özdemir, İzmit’teki rehber öğretmenlere çocuk işçiliği ile mücadele konusunda seminer verdiler.

 

ÇOCUK DOSTU BELEDİYE

İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut yaptığı konuşmada, çocuk işçiliği ile toplumun her kesimin mücadele etmesi gerektiğini belirterek, “İzmit Belediyesi, çocuk dostu bir belediyedir. Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla Türkiye’de ilk kez İzmit Belediyesi olarak Çocuk Hakları Masası’nı kurduk. Bu birimimiz sayesinde çocuklarımız haklarını öğrenmektedir” dedi.

 

ÇOCUK HAKLARI OKULU

Bu konuda çalışmalarını sınırlamadıklarını da sözlerine ekleyen Bulut, “Ayrıca bir de yetinmeyip Çocuk Hakları Okulu açtık. Bu okulda da binlerce öğrenciye eğitimler veriliyor” dedi. Vali Yardımcısı Osman Sarı da çocuk işçiliği ile ilgili olarak sadece devlet kurumlarına değil başta sivil toplum örgütleri olmak üzere her kesime görev düştüğünü ifade etti. Ticaret Odası’ndaki etkinliğin ardından Yürüyüş Yolu’nda çocuk işçiliğine dikkat çekmek için su ve mendil dağıtıldı.

 

12 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR