ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun tüm kontenjanları burslu olacak

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na yerleşen tüm öğrenciler eğitimi süresince başarı durumuna bakılmaksızın, öğrenim ücretinin % 100, % 50 veya % 25’inden mu...

BÜYÜT

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na yerleşen tüm öğrenciler eğitimi süresince başarı durumuna bakılmaksızın, öğrenim ücretinin % 100, % 50 veya % 25’inden muaf olacak.
T.C ve KKTC Hükümetlerinin ODTÜ’ye daveti üzerine 2005 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun, SUNY New Paltz ile birlikte yürütülen İşletme Uluslararası Ortak Lisans Programı (UOLP) ve KKTC kontenjanları dışında, TC uyruklu öğrencilere yönelik ÖSYS kontenjanlarının tamamı burslu kontenjanlardan oluşacak.
HERKESE BURS
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrenciler, 1 yıl İngilizce Hazırlık Sınıfı ve 5 yıl lisans eğitimi süresince başarı durumuna bakılmaksızın, öğrenim ücretinin % 100, % 50 veya % 25’inden muaf olacak.
AKADEMİK BAŞARI
Ayrıca LYS ile yerleştirildiği programla ilgili MF puan türündeki sınav başarı sıralamasında ilk 35.000, TM puan türündeki sınav başarı sıralamasında ilk 25.000, YGS sınav başarı sıralamasında ilk 60.000, DİL sınav başarı sıralamasında ilk 4.000 içindeki öğrenciler Yurt Bursu, lisans programlarında belli başarı düzeyini yakalayan öğrenciler Akademik Başarı bursu alabilecekler.
BARINMA GARANTİSİ
Tüm öğrencilerini barındıracak yurt kapasitesine sahip olan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, yeni gelen her öğrencisine ilk 2 yıl yurtlarda barınma garantisi veriyor. Daha fazla bilgi için: http://kkk.odtu.edu.tr/tanitimb.

30 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR