Doğan: yerli malı kullanın

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Tutumlu olmanın ve Türk malı kull...

BÜYÜTİzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Tutumlu olmanın ve Türk malı kullanmanın önemine vurgu yapan Başkan Doğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
"Tutumlu olmak insanın parasını, malını, zamanını gerektiği gibi kullanmasıdır. Kesinlikle cimrilikle karıştırılmaması gereken bir konudur. Bizim kültürümüzde tutumlu olmak, var olanı korumak ve ileriye dönük yatırım yapmak tüm dönemlerde öğütlenmiştir. "Gençlikte taş taşı, yaşlılıkta ye aşı" ya da "güvenme varlığa, düşersin darlığa" gibi atasözlerimiz ile tutumlu olmak ve geleceğe yatırım yapmanın önemini anlatmaktadır.

TUTUMLU OLUN
Bizlerde atalarımızdan bize kalan bu öğütlere uymalı ve çocuklarımıza tutumlu olmanın faydalarını öğretmeliyiz. Çocuklarımıza tutumlu olmanın sadece kişisel para veya malla olmayacağını, bulundukları her yerin, okudukları okulun elektriğini, suyunu kendi malları gibi korumaları gerektiğini öğretmeliyiz. Ders araçlarını, harçlıklarını, elbiselerini tutumlu kullanmayı, gereksiz lambayı söndürmeyi, boşa akan musluğu kapatmayı öğrenen, tasarruf yapmayı öğrenen çocuklarımız, bu alışkanlıklarını büyüyünce de devam ettirir.

YERLİ MALI
Bizlerin dikkat etmesi gereken ve çocuklarımıza da aşılayacağımız bir başka konu da yerli malı kullanımıdır. Bizler, ülkemizde bizim insanımızın ürettiği malları kullanırsak hem ülkemiz insanı kazanır hem de ülke ekonomisi canlanır. Bu konuya özen göstermeli ve çocuklarımızın da kendi üretimimiz olan malları kullanmalarını sağlamalıyız" dedi.

16 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR