Baştopçu: “Sirmen önce beraat etmeliydi”

AKP İl Toplantısı’na katılan Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Sefa Sirmen’in adaylığıyla ilgili, “Keşke yargılandığı davalardan beraat edip öyle halkın...

BÜYÜT

AKP İl Toplantısı’na katılan Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Sefa Sirmen’in adaylığıyla ilgili, “Keşke yargılandığı davalardan beraat edip öyle halkın karşısına çıkabilseydi” dedi
AKP İl Toplantısı dün parti binasında gerçekleştirildi. Toplantıya AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu da katıldı. Toplantıda ilk sözü Topçu aldı. Sözlerine Kocaeli bizim canımız diyerek başlayan Baştopçu, “Bizim işimiz hizmet etmek. Dedikodu ile hayal kurmak ile işimiz yok. Biz söz verdiklerimizi yapıyoruz. Demokratikleşme Paketi açıklanacak. Tüm çabamız ülkemizin normalleşmesi. Temel ilkemiz başladığımız işleri planladığımız şekilde bitirmek. Muhalefetten isteğimiz onlar da bir takım şeyler planlıyorlarsa onları açıklasınlar. O zaman daha tutarlı olurlar. Birbirimizi kırmadan eleştirelim” dedi.
“SIRADA GENÇLER VAR”
Siyasette üç dönemini tamamlayan Baştopçu, “Üç dönem elimizden geleni yapıyoruz. Dördüncü dönem yok. Sırada genç kardeşlerimiz var. Ama her zaman siyasetin içinde olacağız. Kardeşlerimize ağabeylik yapacağız” diye konuştu. AKP’de açıklanan seçim takvimine de değinen Baştopçu, “Aday olmayı isteyenler aday olabilir. Bu bir demokratik haktır. Çalışmalarımız üst düzeyde. Teşkilatların görüşleri olacak. Kamuoyu yoklamaları yapılacaktır” diye konuştu.
“ADAY OLMAYACAĞIM”
Büyükşehir dahil mevcut belediye başkanlarını başarılı bulduğunu belirten Baştopçu, “Arkadaşlarımız başarılı. Gene iyi sonuç alacağımıza inanıyorum. Aday adaylığı konusunda arkadaşlarımız bu dönem daha derli toplu düşünerek karar verecektir diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu. Kendisinin Körfez Belediyesi’ne aday olacağı haberlerini de net bir dille yalanlayan Baştopçu, “Körfez’e aday olmayacağım. Biz bunları geçirdik. Birçok üst düzey görev yaptım. Artık partili kardeşlerime ağabeylik yapacağım” şeklinde konuştu.
“BEN BERAAT ETTİM”
CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Sefa Sirmen’le ilgili de açıklama yapan Baştopçu, “Sefa Sirmen’in zaman aşımına uğrayan ve devam eden davaları var. Yuvacık Barajı davasından beraat edemedi. Keşke oradan beraat edebilseydi, arkadaşları içeride olmasaydı. Bir belediye başkanı yargılanıp hüküm giyiyorsa bu hangi parti olursa olsun genel merkez değerlendirme yapar. Ben de yargılandım ama beraat ettim” şeklinde konuştu.
“CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAYACAK”
Baştopçu’nun ardından söz alan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise “Bu millet CHP’ye tek parti dönemi dışında hiçbir zaman iktidar yapmamıştır, yapmayacaktır. CHP sandıkta seçim alamayacağını bildiği için eski günlere geri dönmek istemektedir” dedi. Daha sonra Gezi Parkı, ODTÜ olaylarında hayatını kaybeden insanları da sahiplenen Civelek, “Orada vefat eden herkes bu vatanın evladıdır. Ayrım yapmak söz konusu olamaz” diye konuştu.
“HEMEN MAHKEMEYE KOŞARLAR”
CHP’lilerin reddetmesine rağmen AKP’nin oy çokluğu ile meclisten geçen MİA projesi ile ilgili eleştirilere de cevap veren Civelek, “CHP bunu mahkemeye götürürse garipsemem. Ne zaman bu memlekette bir çivi çakılmaya çalışılsa hemen mahkemeye koşan bir yapı ile karşı karşıyayız” dedi. MİA projesi ile filmlerin değil gerçeklerin yaşanacağını ifade eden Civelek, “Kocaeli çok daha gelişecek” dedi. Seçim takvimi de değinen Civelek, “Hanımefendiler siyasete ilgi göstersin. Seçim yaklaştıkça değişik atraksiyonlar yapmak isteyenler var. Cesaret demeçlerinde bile sesler titrek çıkıyor” açıklamasında bulundu.
“ALLAH ÇARPAR”
AKP Dilovası Teşkilatı’nda yöneticilik yapan ve uzun yıllar AKP’ye hizmet eden Fatma Özcan ile AKP İzmit İlçe Teşkilatı Mehmet Ali Paşa Mahalle Temsilcisi Erol Çalışkan’ın istifasını da değerlendiren Civelek, “Dilovası ilçemizin hizmet alamadığını söyleyen bir kişiyi Allah çarpar. Bu tür istifalar olabilir. Bu haberler nemalanma için yapılmaktadır. Kişilerin bazen işleri olabilir, uyumsuzlukları olabilir, yorulmuş olabilirler. Bunlar çok normal şeyler. Mahalle temsilcisinin istifası bile birinci sayfada haber oluyor. AKP’yi nasıl eskitirizin peşindeler. Bu istifalar bizim bilgimiz dahilindedir” diyerek sözlerine son verdi.

16 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR