Kocaeli Emlakçılar Odası’ndan tepki

Odanın ilk kongresinin 4 Eylül tarihinde yapılacağının hatırlatıldığı açıklamada, oluşumunun 511 imza tamamlandığını, üç aylık zamanda da yeni üyeler...

Odanın ilk kongresinin 4 Eylül tarihinde yapılacağının hatırlatıldığı açıklamada, oluşumunun 511 imza tamamlandığını, üç aylık zamanda da yeni üyelerle birlikte üye sayısının 785’e yükseldiğini dile getirdi.

 

“648 KİŞİ İBRA EDİLDİ”

Süreçte sürekli birleştirici bir çalışma içinde olunduğunun dile getirildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Tartışmalardan uzak bir yönetim anlayışımız oldu. Hep doğruyu bulma telaşesinde olduk. Fakat son dönemde meslektaşlarımız ve kamuoyu bazı çevreler tarafından art niyetli olarak yanlış yönlendirilmeye çalışılıyor. Bir algı operasyonu söz konusu. Kongremizin hazirun listesi 19 Ağustos tarihinde 648 kişi olarak ilçe seçim kuruluna ibra edildi. 22 Ağustos’ta da askıya çıkarıldı.”

 

“DERDİMİZ MESLEKİ İTİBAR”

“Bu sürede 124 üyemiz itirazda bulunmuştur. 79 itiraz odamıza yapılarak sonuca ulaştırılmıştır. Pazar günü de odamız açıktı ve 7 itiraz değerlendirilmeye alındı. Fakat belirli bir grup tarafından odamızın kapalı olduğu ve üyelerimizin mağdur edildiği algısı yaratılmaya çalışıldı. Oysa ki sosyal medya üzerinden yaratılan spekülasyonlar ile mağdur edildiği iddia edilen üye grubumuz yine odamız yöneticileri tarafından zamanın darlığı ve mağduriyet oluşmaması için ilçe seçim kuruluna bizzat yönlendirilmişlerdir. Birleştirici, tartışmalardan uzak ve bölmeyen tavrımız sekteye uğramadan devam edecektir. Tüm karalamalara, iftiralara, provokasyon girişimlerine ve tehditleri gündeme getirmememiz korkaklık olarak algılanmamalı. Tek derdimiz mesleğimizin itibarıdır.”

30 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR