Halkevleri Kocaeli Şubesi 20 yaşında

      Halkevleri Kocaeli Şubesi geleneksel olarak düzenledikleri ‘Dayanışma Yemeği’ adı altında bir araya gelerek Halkevleri’nin 82’nci, Kocaeli Halke...

BÜYÜT

 

 

 

Halkevleri Kocaeli Şubesi geleneksel olarak düzenledikleri ‘Dayanışma Yemeği’ adı altında bir araya gelerek Halkevleri’nin 82’nci, Kocaeli Halkevleri’nin ise 20’nci kuruluş yıl dönümünü kutladı. Kocaeli Halkevleri’nin düzenlemiş olduğu yemeğe Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy katıldı. Ersoy’un yanı sıra geceye CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, CHP Körfez Belediye Başkan Adayı Reşat Başar, CHP İzmit belediye meclis üyesi adaylarından Cengiz Kavşut ve İbrahim Güçlü, CHP Derince belediye meclis üyesi adayı Nihat Değer, BES şube başkanı Akın Şişman, DİSK Emekli-Sen Şube Başkanı İbrahim Turgut, Dersimliler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ruhi Çelik, DSP il ve ilçe örgütü, Mahalle muhtar adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“ÇÜRÜMÜŞ İKTİDARIN SONU GELDİ”

Halkevleri Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Seymen davetlilerin geceye katılımı ardından açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Seymen, Halkevleri olarak adım atmadık sokak, çalmadık kapı bırakmadıklarını belirterek söze başladı. Halkevleri’nin daima halkın yanında olduğunu belirterek sözlerine devam eden Seymen, “12 yıldır baskı ve faşizmle yönetilmekteyiz. Çürümüş iktidarın sonu geldi” dedi. Halkın örgütlü gücünün bütün kirli iktidarı korkuttuğunu ifade eden Seymen, iktidarı sokakta yeneceklerini ve halkın iktidarını kurana kadar mücadele edeceklerini söyledi.

 

“UMUDUMUZ HALK VE SOKAKLARDIR”

Seymen’in ardından söz alan Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, iktidar parti AKP’nin bütün pisliklerinin ortaya döküldüğünü ifade ederek sözlerine başladı. Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu ardından tutuklanan ve 2 gün önce serbest bırakılan bakan çocukları hakkında konuşan Ersoy, “Bunlar trilyonları kaçıran çocuklarını serbest bıraktılar. Bu süreç halkın sesinin kısıldığı ve duyulmasının istenmediği bir süreçtir. Haziran isyanında ki gibi milyonların sesinin kısılması isteniyor. Biz bir tek halkın gücüne inanıyoruz” dedi. AKP iktidarını yıkacak olan iktidarın halk olacağını ifade eden Ersoy, “Bizim umudumuz halk ve sokaklardır. Bu ülkede çalıp çırpmayanlar devrimciler ve sosyalistlerdir. Bu ülkeyi hırsızlara rantçılara ve ırkçılara bırakmayacağız” diyerek sözlerine son verdi. Konuşmaların ardından Grup Yaren konukların unutamayacağı bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. 

02 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR