Büyükşehir, Güvenli Yol Projesi’yle kazalara dur diyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yol güvenliği konusunda yeni bir proje başlatıyor.  Kocaeli Valiliği ile yapılan protokol çerçevesinde Güvenli Yol Pro...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yol güvenliği konusunda yeni bir proje başlatıyor.  Kocaeli Valiliği ile yapılan protokol çerçevesinde Güvenli Yol Projesi hayata geçiriliyor. Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan proje ile Kocaeli il sınırları içerisinde gerçekleşen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının oluşturduğu hasarların ve kayıpların en aza indirilmesi hedefleniyor. Proje ile bu tür kazaların sebepleri araştırılarak bunların önlenmesi için gerekli tedbirler alınacak.

 

BULUT VERİ SİSTEMİ

Proje kapsamında Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen Bulut Veri Tabanı Sistemi’nde veri girişinin sağlanması için, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bilgisayar ekipmanı ve yazılım sağlanacak. En çok kazanın olduğu yerler, verilere bakılarak noktasal olarak belirlenecek.

 

KAZALARIN YOĞUN OLDUĞU YERLER BELİRLENECEK

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde internet ortamında trafik kazalarının mekansal ve sayısal verilerinin güncel bir şekilde depolanması sağlanacak. Aynı zamanda oluşturulacak veri tabanlı uygulamalar ile birlikte istatistiksel analizlere hızlı bir şekilde erişilebilecek. Böylece trafik kazalarının yoğun olarak gerçekleştiği kavşak noktaları Bulut Veri Tabanı sisteminde görüntülenebilecek.

 

ÖNLEMLER ALINACAK

Kocaeli’nde en problemli noktalarda yol güvenliği incelemeleri yapılacak ve buralarla ilgili uygulamalar yapılacak. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında tekrarlanan problemlerin incelenmesi ile elde edilen sonuçlar ve toplanan bilgiler ışığında gerekli tedbirler alınacak.

09 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İZMİT - İzmit'in hatta Kocaeli'nin ana yol dediğiniz E5 hendekleri doldurulmuş tepelerle dolu. Carrefor köprüsünün altından hızlı geçmeyi deneyin kaç sefer havalanıyorsunuz. Sağa sola kaçmaya kalkan araçlar tehlike yaratıyor.

Yanıtla . 0Beğen 09 Nisan 10:59
01

ca - KOCAELİ'İNDE ÖNCELİKLE İZMİT'TE TRAFİĞİN HIZLI AKIŞI SAĞLANMALI.BİLHASSA ŞEHİR MERKEZİNDE,ÜÇYOL VE BEKİRDERE'DE SABAHTAN AKŞAMA KADAR ANA YOLA BIRAKILAN ARAÇLAR TRAFİK AKIŞINI ÇOK KÖTÜ ETKİLİYOR.

Yanıtla . 0Beğen 09 Nisan 10:59
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR