Karaosmanoğlu: Anayasayı değiştirecek milletvekili sayısını kazanacağız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti teşkilatlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Ko...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti teşkilatlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve yönetimini misafir eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkemizin miladı olacak 7 Haziran genel seçimlerinde, sivil bir anayasayı yapacak milletvekili sayısını kazanacağımıza inanıyorum. Bütün teşkilatlarımızın da bunu gönülden arzu ettiğini ve çalıştığını görüyoruz. Yeni Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulması için, haziran seçimlerinden arzu ettiğimiz başarıyla ayrılmak zorundayız. Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye ve 2023 vizyonumuzun gerçekleşmesi için muhakkak bu seçimden, istediğimiz milletvekili sayısına ulaşarak hedefe yaklaşacağız” dedi. 

 

“VATANDAŞ DEDİKODUYLA GERÇEĞİ AYIRT EDİYOR ”

Vatandaşın gündemi ve siyasi gelişmeleri çok iyi takip ettiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Halkımız dedikoduyla gerçeği çok iyi ayırt ediyor. Bunu göremeyen siyasi aktörlerin mevcut durumları ortadır. Bizler AK Parti teşkilatları olarak halkımızdan hiçbir zaman kopmadan, gerçek gündemle meşgul olarak siyasi çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Halkımız kendisine hizmet eden kadroların iş başında kalmasını ve ülkeyi yönetmesini istiyor. Kendi içerisinde kavga eden, ülkeyi kaosa sokmak için her türlü girişimleri yapan siyasi akımlara karşı halkımız prim verecek bir yapıya hiçbir zaman sahip olmadı. Milletimiz sadece ülkenin gelişmesini istiyor. Halkımız karamsarlık pompalayan, proje üretemeyen ve ülkede kargaşa çıkartacak söylemlerle siyaset yapan akımlara görev vermeyeceğini her seçimde gösterdi. Vatandaşımız güvendiği AK Parti kadrolarını iş başında tutarak, siyasi tercihini her daim bizden yana yaptı” diye konuştu.

 

“BAŞARI, BİRLİK VE KARDEŞLİKDE”

Ülkemizde siyaset yapan birçok siyasi oluşumun anlamakta zorlandığı, AK Parti neden başarılı oluyor sorusunun cevabını da veren Başkan Karaosmanoğlu, “Başarımız, birlik ve kardeşliğimizden gelmektedir. Tüm teşkilat üyelerimiz şunu biliyor ki burası bir dava ailesidir. Ülkemiz de demokrasinin tam hakim olduğu, her geçen gün gelişerek güçlü Türkiye’nin mücadelesinin verildiği bir yuva haline gelmiş siyasi bir oluşumdur. Bizdeki siyaset anlayışı nezaket ve saygıdır. Allaha çok şükür ki, AK Partimiz ülkemizde siyasetin çekim merkezi konumundadır. Güçlü liderimizle birlikte, şehrimize, ülkemize ve mazlum kardeşlerimize hizmet ediyoruz. Bizim kavgamız ülkemizin gelişmesi içindir. Kişilerin bireysel başarısından ziyade, tüm teşkilatlarımız siyasi misyonumuzun büyümesi için yoğun biçimde çalışıyor” diye konuştu.

   

“İHALELER İÇİN BİZİ KİMSE ARAMAZ VE ARAMADI DA”

AK Parti kadrolarının özellikle milletvekilliği ve bakanlık yapmış, şu an dahi görev başında hiçbir arkadaşımızdan ihalelerin yönlendirilmesi noktasında imada dahi bulunulmadığı söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bizlerin siyasi anlayışının ne olduğunu geçtiğimiz bu kadarki zaman diliminde herkes gördü. Siyasi mücadele verdiğimiz hiçbir arkadaşımız, ihale konusunda ne yönlendirme çabası ne de böyle bir girişimin içinde oldu. İşte siyasi ahlak ve terbiyenin, AK Parti kadrolarında ne kadar büyük olduğunun en bariz göstergesidir. Ben bir kez daha tüm milletvekillerimize ve bakanlarımıza bu güzel siyasi duruşları için teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.    

 

“7 HAZİRAN İZMİT TEŞKİLATI İÇİN MİLAD OLACAK”

AK Partinin kurulduğundan beri oylarını artırdığını da ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Girdiğimiz her seçimden başarı ile ayrılırken bunu doğru, dürüst ve verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz için elde ettik. AK Parti İzmit ilçe teşkilatının 7 Haziran seçimleri de, miladı olacaktır. Bu seçimlerde İzmit’te yüzde 54’ü geçmek zorundayız. Bu da teşkilatların önündeki en önemli sınavdır” ifadelerini kullandı. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da, “Yeni yönetimimizle birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan enerji almaya geldik. Engin tecrübelerinden faydalanarak, 7 Haziran seçimlerinden başarıyla ayrılmak en önemli hedefimizdir. Değerli büyüğümüz İbrahim beyin öncülüğünde, milletvekilliği seçimlerinden mutlak başarıyla ayrılacağız” dedi.   

25 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR