Balkan Türkleri Baltürk’de buluştu

Başbakanlık bünyesinde kurulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Balkan Türkleri’ni biraraya getirdi. Baltürk Otel’de düzenlenen org...

BÜYÜT

Başbakanlık bünyesinde kurulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Balkan Türkleri’ni biraraya getirdi. Baltürk Otel’de düzenlenen organizasyonda çok sayıda dernek temsilcisi yer aldı.

Başbakanlık bünyesinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarla ilgili çalışmalar yapmak ve sorunlarına çözüm üretmek, soydaş ve akraba topluluklar ile sosyal kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve bu topluluklara yönelik faaliyetler yürütmek amacıyla geçtiğimiz sene Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı kuruldu. Faaliyetlerine büyük bir hızla başalyan müsteşarlık düzeyindeki Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, dün Baltürk Otel’de Balkan Türkleri sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle biraraya geldi.

ORTAK SORUNLAR
Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu ile derneğin Gebze, Karamürsel, Derince Körfez ve Çayırova şubelerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonda Balkan Türkleri’nin ortak sorunları konuşuldu. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın vizyonunun da sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle paylaşıldığı toplantıda ayrıca katılımcılardan sorunlar için çözüm önerilerini iletmeleri de istendi. Oldukça verimli geçen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

04 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR