SES’ten hükümete tepki Emekliliğe ulaşmak hayal

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şubesi tarafından hükümet protesto edildi. Şube Başkanı Murat Harata, emekliliğe ulaşmanın...

BÜYÜT

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şubesi tarafından hükümet protesto edildi. Şube Başkanı Murat Harata, emekliliğe ulaşmanın hayal olduğunu söyledi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şubesi üyesi bir grup, hükümetin sağlıkta dönüşüm programı uygulamasını protesto etti. Cumhuriyet ve Hürriyet Caddeleri arasında bulunan Yürüyüş Yolu üzerinde toplanan grup, Sağlık haktır satılamaz, Sağlıkta ticaret ölüm demektir ve Savaşa değil sağlığa bütçe diye slogan atarak, İzmit Seka Devlet Hastanesi Merkez Semt Polikliniği'ne yürüdü.

[b]EMEKLİLİK HAYAL
Burada grup adına basın açıklamasını okuyan SES Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata, hükümetin Dünya Bankası programı olan, “Sağlıkta Dönüşüm Programı” uygulamasının yasal zeminini oluşturmaya çalıştığını iddia etti. Günümüze kadar geçen sürede sağlıkta dönüşüm uygulamasında sağlık kurumlarının büyük ölçüde özelleştiğini savunan Harata, Sosyal hizmeti tasfiye çalışmaları başlatıldı. Sosyal güvenlik hak olması bir yana emekliliğe ulaşmak hayal haline geldi diye konuştu.

[b]HİZMET ÜRETME
Harata, şöyle devam etti: Sağlık Bakanlığı Teşkilat Kanunu'nda değişiklik ve işleyiş ilkeleri ile ilgili olarak hazırlanmış Kanun Hükmünde Kararnameler ile Sağlık Bakanlığı sağlık hizmeti üretme ve hak sahiplerine sunma görevinden çıkarılarak, düzenleyici ve denetleyici bakanlık haline getirilmek isteniyor.

09 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR