3 boyutlu Çanakkale Çadırı Sekapark’ta açıldı

Çanakkale Çadırı Sekapark’ta açıldı. 3 boyutlu görsellerin yer aldığı çadır tarihe ışık tutuyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 96....

BÜYÜT

Çanakkale Çadırı Sekapark’ta açıldı. 3 boyutlu görsellerin yer aldığı çadır tarihe ışık tutuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 96. Yıldönümünde Sekapark’ta 3 boyutlu Çanakkale 1915 Çadırı’nı açtı. Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Kore gazileri ve vatandaşlar katıldı. Çanakkale’de düşmana karşı nasıl bir mücadele verildiğinin gerçekçi bir şekilde yansıtıldığı çadırın açılışında Çanakkale kahramanlarının mönüsü olan üzüm hoşafı, buğday çorbası ve yarım tayın ekmek ikram edildi.

MÜCADELEYİ ALATIYOR
Programda kısa bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Çanakkale’nin tarihimizde çok önemli bir rolünün olduğunu söyledi. Çanakkale Zaferi ile Anadolu topraklarının asla elimizden çıkmayacağının anlaşıldığını vurgulayan Genel Sekreter Yazıcı, “Çanakkale 1915 Çadırı’nın ecdadın zorlu şartlar altındaki destansı mücadelesini genç nesillere en gerçekçi şekilde aktardığını belirtti.

ZAMAN TÜNELİNE GİRDİLER
Yapılan konuşmanın ardından 3 boyutlu sinevizyon gösterimini izleyen Büyükşehir protokolü ve vatandaşlar daha sonra ses efektleri ve dönemin izlerini taşıyan görsellerin yer aldığı zaman tünelinden geçtiler. Duygulu anların yaşandığı zaman tünelinde temsili Mehmetçikler de dönemi yansıtan bir şekilde siperlerdeki yerlerini aldılar. Öte yandan zaman tüneline giren konuklara gösterim öncesinde 3 boyutlu gözlükler dağıtılarak, destanın anlatıldığı fotoğrafları da 3 boyutlu görme imkanı yakalayacaklar. Çanakkale 1915 Çadırı 15 gün süreyle Sekapark’ta gezilebilecek.

19 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR