BAŞKANLAR DERS ÇALIŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya’da düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı. AK Par...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya’da düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanları, yeni büyükşehirler ve doğal afetlerde iş birliği gibi konularda ders çalıştı.

BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLARI TOPLANDI
Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya ve Samsun’dan oluşan büyükşehir belediye başkanlarının istişare toplantısı Sakarya’da gerçekleşti. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi ve Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanları Mehmet Özhaseki(Kayseri), Y. Ziya Yılmaz(Samsun), Recep Altepe(Bursa), Asım Güzelbey(Gaziantep), Tahir Akyürek(Konya) katıldı.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ile büyükşehir belediye başkanları, ilk olarak Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret etti. Buradan Sakarya merkezdeki Orhan Gazi Kültür Merkezi’ne geçen heyet, istişare toplantısının detaylarının aktarıldığı bir basın toplantısı düzenledi.

BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI
Toplantıda Büyükşehir belediye başkanları adına söz alan Özhaseki, Türkiye’de yerelleşme yolunda önemli adımlar atıldığına değindi. AK Parti iktidarıyla yerel hizmetlerin kurumsal hale geldiğini aktaran Özhaseki, ‘’AK Parti iktidarıyla şehirlerimiz yepyeni bir çehre kazanmıştır. Büyükşehir belediye başkanları olarak düzenlediğimiz istişare toplantıları bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından büyük önem taşıyor. Toplantı öncesinde görüşeceğimiz maddeleri belirleyerek, adeta ders çalışıyoruz. Bu toplantılardan karşılıklı görüş alışverişi sonucunda şehirlerimize heybemiz dolu olarak gidiyoruz’’ açıklamasını yaptı.

KOCAELİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ
Yaptığı konuşmada tüm il sınırlarının Büyükşehir sınırlarına dahil olması yönünde İstanbul ile Kocaeli’ni örnek gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, ‘’Bu toplantılarda şehirlerimizle ilgili detaylı bilgi alıyoruz, ihtiyaçları tespit ediyoruz. Başkanlarımız bu toplantılardaki bilgi, birikim, proje ve tecrübe paylaşımından yararlanıyor’’ ifadesini kullandı.

DOĞAL AFETLERDE İŞ BİRLİĞİ
Kısa süre önce yapılan genel kurulda Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanlığı’na seçilen Karaosmanoğlu’nu kutlayan Tanrıverdi, ‘’Yeni kent politikaları masaya yatırılıyor. Bugün yapılan toplantıda 13 ilimizin Büyükşehir olması ve mevcut 16 Büyükşehir’in sınırlarının il sınırı olarak genişlemesi konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca doğal afetlerde belediyelerin anında müdahale edebilmesi için gerekli sistemin oluşturulması konusunda görüş birliğine vardık. Bu organizasyon sayesinde Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) bünyesinde Türkiye genelindeki tüm illerde yaşanabilecek olası afetlerde belediyeler anında müdahale edebilecek. Afet anındaki öncelikler ve ihtiyaçlar tespit edilecek, yardımlar buna göre organize edilecek’’ şeklinde konuştu.

14 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR