Çayırova Erbakan’ı unutmadı

Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, vefatının yıl dönümü sebebiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen programın bu yıl ki konu...

BÜYÜT

Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, vefatının yıl dönümü sebebiyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen programın bu yıl ki konuğu ise Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın oldu.

 

BAYRAK’TAN TEŞEKKÜR

Saadet Partisi Çayırova İlçe teşkilatının tam kadro katıldığı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program İlçe Başkanı İlhami Bayrak’ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Merhum ı olarak; ülkemize çok önemli hizmetler ortaya koymuş, İslam dünyasına ve dünyadaki diğer mağdur, mazlum toplumlara örnek bir siyasi yaşam sürmüş olan Hocamızı bir kez daha rahmet ve şükranla yad ediyoruz. Programda emeği geçen herkesi kutluyor, katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

 

AYDIN’A YOĞUN İLGİ

Bayrak’ın konuşmasının ardından Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam eden program daha sonra Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anlatan özel bir slayt gösterisi ile sürdü. Yoğun alkış eşliğinde kürsüye gelen programın konuşmacısı Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın ise Çayırova İlçe teşkilatını düzenlemiş oldukları bu özel etkinlik için kutladı.

 

“MİLLİ GÖRÜŞ MİRASIMIZDIR”

Erbakan Haftası’nın önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Birol Aydın “Bu hafta sadece hocamızı anmak için değil, aynı zamanda Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fikir ve düşüncelerini de unutmamak ve nesillere aktarmak için var. Merhum Hocamızın bizlere bıraktığı en büyük mirası Milli Görüş’tür, toplumun her kesimine hitap eden bütün milli ve manevi değerlere sahip çıkan bu görüş aynı zamanda ülkemizi talan etmek isteyen dış mihrakların karşısında duran yegane birliktir” dedi.

 

“ERBAKAN’I ANMAK YETMEZ, ANLAMAKTA GEREKİR”

Konuşmasında yer yer ülke ve dünya gündemine de değinen Aydın “Erbakan Hocamızın, İslam Birliği için verdiği mücadele hepinizin malumu, bu birliğe izin vermeyen, bu birliktelik olmasın diye Merhum Necmettin Erbakan’ın dört partisini kapatan zihniyet bugün Ortadoğu da ki karışıklığın sebebi zihniyet ile aynıdır. Eğer Erbakan Hocamızın fikir ve düşünceleri hayata geçirilseydi, Ortadoğu bugün gelişmeleri ile dünya gündeminde olurdu, savaşlarla değil. Bizler Milli Görüş mirasına sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz, Çayırova’da, Kocaeli’de, Türkiye’de herkesin ve her kesimin ortak paydası olan Milli Görüş, Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın fikir ve düşüncelerinin temelinde geleceğe ışık tutmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

15 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR