Refleksoloji Terapisi için uzmanı tercih edin

Refleks Akademi’nin sahibi Bilal Yalçıner, Refleksoloji Terapisi hakkında bilgi verdi. Yalçıner, özellikle Uzmanlık Eğitimini almayan, adresi olmayan...

BÜYÜT

Refleks Akademi’nin sahibi Bilal Yalçıner, Refleksoloji Terapisi hakkında bilgi verdi. Yalçıner, özellikle Uzmanlık Eğitimini almayan, adresi olmayan kişi veya kişilere lütfen itibar edilmemesini istedi

Refleksoloji terapisi uzmanı Bilal Yalçınır, terapiyle ilgili çok önemli bilgiler verdi. Alternatif Tıp ile destekleyici, tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Refleksoloji Terapisi sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektro kimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur. Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir.
Refleksoloji Terapisi;
1-Sağlık
2-Bebek
3-Engelli Refleksolojisi alanlarında yapılmaktadır..

UZMAN KİŞİLER OLMALI
Refleksoloji Terapisini uygulayan Uzman kimseye Refleksolog/ yani Refleksoloji Uzmanı denir. Bu terapistler Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji İlk yardım ve sağlık bilgisi ve aynı zamanda masaj uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan kişiler olmalıdır. Ayrıca Unutmayalım Refleksoloji Terapisi Masaj, Refleksoloji Uzmanı da Masör değildir.

ETKİLİ BİR YÖNTEM
Refleksoloji Terapisi;çok spesifik ve kendi içerisinde değişik bilimleri barındıran ve bu bilimlere katkı veren yapısıyla önemli ve etkili bir yöntemdir.
Refleksoloji Terapisi günümüzde bilen ve bilmeyen herkesin dikkatini çeken özellikleriyle herkes tarafından uygulanmaya çalışılmaktadır. Buradaki esas nokta yapılan Terapiden görülen fayda ve vücuda sağlanan pozitif katkılardır. Refleksoloji Terapisinin yaygınlaşması sonucunda da gerçek anlamda Refleksoloji bilgisi olmamasına rağmen bazı kişiler bu alanla alakalı ilgili veya ilgisiz yorumlar yapmaktadır.
DİKKATLİ OLUN
Gerçek anlamda Refleksoloji Terapisi yapıldığını sanan aileler ve şahıslar bu nedenle yanlış yönlendirilecek hem istenen seviyeye gelinemeyecek hem de Refleksoloji Terapisinin etkin görevlerinden faydalanılamayacaktır. Bu nedenle lütfen bu alanda uzman olmayan ve derin bilgi sahibi olmayanlara, Uzmanlık Eğitimini almayan, adresi olmayan kişi-kişilere lütfen itibar etmeyelim.. Seans süreleri çok uzadıktan sonra halen istenen dönüşler sağlanamıyorsa yapılan seanslarda dolayısıyla seansı uygulayan kişilerde eksik çalışmalar mevcut olduğunun göstergesidir. Seanslar uygulayan kişiler mutlak surette bu işin eğitimini gerekli yerlerden almış uzman kimseler olmalıdır. Aksi takdirde istenen değişimler sağlanmayacak terapi gören kişi fayda görmeyecektir.
DAHA FAZLA TANINMAKTA
Refleksoloji Terapisi; hastalıklara iyi gelen etkisi, kimi zaman hastalığı tedavi edici kimi zamanda tedaviye yardımcı olma işlevi bakımından toplumumuzda eskiye nazaran daha fazla tanınmakta ve inanılmaktadır. Sizin bir sorunuz varsa Refleks Akademi’ye başvurabilirsiniz. Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Ali İhsan Çakmak Sok. No: 62 D/1 İzmit adresinde faaliyet gösteren Refleks Akademi’nin 0 262 311 00 34 ve 0 507 746 18 18 Nolu telefonlarından ve http://www.refleksakademi.com internet adresinden bilgi alabilirsiniz.

15 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR