Doğan’ın projeleri Vali Topaca’yı kızdırdı

İzmit Belediyesi’nin düzenlediği “Çocuk Dostu Belediyecilik” konulu sempozyumda Vali Ercan Topaca, çocuklar için yaptığı çalışmaları anlatan Nevzat Do...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin düzenlediği “Çocuk Dostu Belediyecilik” konulu sempozyumda Vali Ercan Topaca, çocuklar için yaptığı çalışmaları anlatan Nevzat Doğan’ı sert bir dille uyardı. Doğan, “Çocuk Hakları Masası ile çocuklara ne kadar değer verdiğimiz ortada. İzmit’te yaşayan çocukların, sosyal ve kültürel gelişmelerini destekliyoruz.” derken, Ercan Topaca, “Çocuklar için yaptığın hizmetleri anlatman artık yeter. Faaliyetleri elle tutulur bir metin haline getirmelisin. Anlattıklarının altını doldurmalısın. Sadece anlatmak yeterli olmuyor” açıklamasında bulundu.

İzmit Belediyesi, “Çocuk Dostu Belediyecilik” konulu sempozyumu dün hem il hem de il dışından gelen eğitimciler ile birlikte gerçekleştirdi. Emex Otel’de gerçekleşen programa Kocaeli Valisi Ercan Topaca, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve il ve il dışında alanlarında uzman çok sayıda eğitimci katıldı. Panelde alanlarında uzman olan akademisyenler Çocuk Dostu Belediyecilik kavramını anlattılar.

DOĞAN, PROJELERİNİ SIRALADI
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, çocuk dostu belediyecilik anlayışıyla yaptığı hizmetleri bir bir sıraladı. Çocuk odaklı çalışmaların kentlerin gelişmişlik düzeyine yaptığı olumlu katkıya değinen Doğan, “Çocukların yetişkinlerce unutulmaması, toplumun geleceğine yön vermesi açısından önemlidir. Türkiye’de bir ilk ve örnek olan Çocuk Hakları Masası ile çocuklara ne kadar değer verdiğimiz ortada. İzmit’te yaşayan çocukları, kentte bulundukları sürece kendileri için endişe edilecek herhangi bir durumun olmayacağına, sosyal ve kültürel gelişmelerinin destekleneceğine inandırmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır ” dedi.

VALİ TOPACA, UYARDI
Doğan’ın ardından söz alan Kocaeli Valisi Ercan Topaca ise İzmit Belediyesi Nevzat Doğan’ı uyararak, “Çocuklar için yaptığın hizmetleri kalem kalem anlatman artık yeter. Çocuk dostu belediyecilik anlayışının sadece sözde kalmaması gerekiyor. Bunun altını doldurabilecek bir şekilde yaptığın faaliyetleri elle tutulur bir metin haline getirmelisin. Diğer belediyelere örnek olabilmesi için sadece yapılan faaliyetleri anlatmak yeterli olmuyor. Bunların derlenip toplanıp elimize hazır bir şekilde gelmesi gerekiyor” dedi. Son olarak söz alan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış da, “Türkiye’de 25 milyon çocuk var. Bunların 12 bini kamu kuruluşlarınca korunuyor. 30 bini ise koruyucu anne ve aileler tarafından bakılıyor” dedi. Sempozyumun son bölümünde ise Bursa ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi çocuk dostu belediyecilik adına yaptıklarını anlattılar.

21 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR