Ersoy’dan işverenlere uyarı

Hizmet-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı İdris Ersoy, Ziraat Odası’nı ziyaretinde Torba Yasa’yla birlikte belediye işçilerinin farklı kurumlara gönder...

BÜYÜT

Hizmet-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı İdris Ersoy, Ziraat Odası’nı ziyaretinde Torba Yasa’yla birlikte belediye işçilerinin farklı kurumlara gönderilmesinin yolunun açıldığını belirterek, işverenleri çalışanların mağdur edilmemesi için uyardı.

Güven tazeleyerek ikinci defa Ziraat Odası Başkanlığı’na seçilen Şinasi Turoğlu’na hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Hizmet-İş Sendikası 1 ve 2 No’lu Şube Başkanları İdris Ersoy ve İrfan Gün, Turoğlu’nu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini sundu. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Turoğlu, Hizmet-İş Sendikası’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, ortak bir platformda çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çizdi.

İŞVERENLERİ UYARDI
Turoğlu ile eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu vurgulayan Hizmet-İş 1 No’lu Şube Başkanı İdris Ersoy, her zaman destekleyeceklerini belirtti. Ersoy, Torba Yasası çıkmadan önce belediye çalışanlarının her hangi bir sıkıntı yaşamadığının altını çizerek, “Yasa çıktıktan genelge yayınlandıktan sonra da çalışanlarımız yerinden yurdundan gönderilerek mağdur edilmesin. Bu uygulamanın işverenler tarafından yapılmamasını istiyoruz. Çalışan arkadaşlarımız yerlerinden edildiği takdirde mağdur olacaklar. Sosyal haklarda da kayıplar olur” açıklamasında bulundu.

10 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR