22 hektar küle döndü

Gebze’de bu yıl çıkan orman yangınlarının acı bilançosu belli oldu. Bu yıl çıkan yangınlarda 22 hektar ormanlık alan yanarak küle döndü.Gebze Orman İş...

BÜYÜT


Gebze’de bu yıl çıkan orman yangınlarının acı bilançosu belli oldu. Bu yıl çıkan yangınlarda 22 hektar ormanlık alan yanarak küle döndü.
Gebze Orman İşletme Şefliği’nden alınan verilere göre bu yıl çıkan 10 orman yangınında 22 hektar alan ve 16 bin 328 fidan yanarak küle döndü. Gebze Orman İşletme Şefliği orman yangınlarının verilerini açıkladı. Bu yıl Gebze’de Beylikdağı ve Gaziler Dağı’nda 4 kez, Eskihisar ve Beşevler Mahallesi’nde ise birer kez olmak üzere toplam 10 orman yangını meydana geldi. Çıkan 10 yangında 22 hektar alan ve 16 bin 328 fidan yandı.
KASTİ OLARAK YAKTILAR
Gebze Orman İşletme Şefi Ahmet Öztürk çıkan orman yangınlarının tamamının insan kaynaklı olduğunu söyleyerek, “Çıkan orman yangınlarından Beylikdağı’ndaki orman yangınlarının tamamı kasti olarak yapıldı. Oraya bir bekçi koymamıza rağmen bunun önlemini alamadık. Sadece bir orman yangın yakan şahıs yakalandı. Onunla ilgili soruşturma devam ediyor. Gaziler Dağı, Eskihisar ve Beşevler’deki orman yangınları ise insanlarımızın dikkatsizliğinden kaynaklı” dedi.

21 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR