Karaosmanoğlu: İzmit’te oylarımızı 10 puan arttırmalıyız

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP’nin bir marka olduğunu söyleyerek, “İzmit merkezde oyl...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP’nin bir marka olduğunu söyleyerek, “İzmit merkezde oylarımızı 10 puan arttırmalıyız. Kocaeli’den 8 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

AKP İzmit İlçe Teşkilatının yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katılarak yeni yönetimi tebrik etti. Toplantıya katılan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “Başbakanımız ve sizlerle birlikte siyaset yapmaktan gurur duyuyoruz. İlçe teşkilatımızı en iyi noktaya getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ÇITAMIZI YÜKSELTTİK
Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu toplantıda yaptığı çalışmalardan bahsetti, genel seçimlerle ilgili tahminlerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, şu açıklamalarda bulundu “AKP Türkiye’nin en önemli aktörü, dünya markası durumuna gelmiş bir partidir. 2001 yılında kuruldu 15 ay sonra iktidara geldi. İki genel seçim, iki yerel seçim ve iki referandum başarıyla sonuçlandı. Girdiğimiz hiçbir seçimde başarısız olmadık. Her seçimde hedefimizi yükselttik. 3 ay sonra genel seçim yapılacaktır. Burada da çıtamız yüksektir. Bugüne kadar yaşadığımız seçimlerin en başarılısı olacak. Milletten bu elektriği alıyoruz. Ama biz tahminler ne derse desin, çalışmalardan en küçük eksiltme görmeden halkımızla birlikte olacağız. Halkımız bizi iyi tanıyacaktır”

ÇOK ÇALIŞIYORUZ
“2004 yılında Büyükşehir Belediye başkanı oldum. Hayallerimizin ötesinde çalışma yapıyoruz. Halkımıza vaat edilmeyen çalışmalar yapılıyor. Kandıra ilçesinde 2004 seçimlerinde yerel seçimlerinde hiçbir belediye başkanı doğalgaz getireceği vaadinde bulunmamıştır. Halk tarafından bu anlatıldı. Kimse hayal edemedi, biz gerçekleştirdik. 2004 yılında baraj yapacağız demedik. Bu sene temelini atacağız, 2013 yılında suyumuzu vereceğiz. Arıtma yapacağız demedik, ihtiyacımız olmasından yapıldı. Değirmendere’ye doğalgaz götürüldü. Doğalgaz gelmeyeceğini söyleyenlere dağlara kadar götürdük. Yukarı Hereke’ye doğalgaz götürülmüştür. Kanalizasyon, su şebekesi götürüldü”

10 PUAN YUKARI
“Siyasetin 12 ilçe arasında en zor yapıldığı yer İzmit’tir. İzmit ilçe teşkilatımıza önemli görevler düşmektedir. Burada çıta yükseğe çıkacaktır. En az 10 puan yukarı çıkacağız. Burada bir potansiyel vardır. Halkımızla daha fazla iç içe olunması gerekiyor. Her zaman sizlerin yanında olacağız. Türk milleti duygusaldır. Kimileri ne olursa olsun partisine oy veriyor. Çoğu kesim de hizmet edene oy veriyor. Anketlerden de bu anlaşılıyor. Biz bu seçimlerde Kocaeli’de Türkiye ortalamasının üstünde oy alacağız. 2007 seçimlerinde ilçe ilçe hedeflerimizi açıklamıştık. Hepsini tutturduk, bu seçimlerde de aynısını yapacağız”

KİM ÖLE, KİM KALA
Gazetecilerin Sefa Sirmen’in yeniden aday olacağını hatırlatması üzerine Karaosmanoğlu, “Başka bir siyasi partinin adına konuşmak bizim görevimiz değildir. Biz kendi işimize bakıyoruz. Hangi partiden kimin aday olacağını o parti tarafından belirlenmektedir. Bizim boş işlerle uğraşacak vaktimiz yok. CHP, MHP ve diğer partiler kendi adaylarını kendileri belirleyecek” dedi. Sirmen’in aday gösterilmesi halinde 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde rövanşı alacağı söylemlerinin hatırlatılmasına ise Başkan Karaosmanoğlu, “2014 yılına daha çok var. Son bir yıl kala konuşmakta fayda var. Kim öle, kim kala” dedi.

8 TAMAM, 9 DA OLABİLİR
Genel seçimle ilgili tahminde de bulunan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli 11 milletvekili çıkaracak. Ak parti olarak 8 milletvekilinden aşağı almamız durumunda, bu başarısız olduğumuzu gösterir. 8 milletvekili çıkaracağımızı tahmin ediyorum. Tahminimden vazgeçmedim, bu 9 da olabilir. Şu anda 6 milletvekilimiz var. 2 milletvekili daha almayı hak ediyoruz. Halkımız bu hakkı bize verirse çok seviniriz” diyerek halktan destek istedi.

10 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi! mask
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR