Şehit Selçuk Gökdağ velileri Romanya yolcusu

Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu ve Ortaokulu koordinatörlüğünde yürütülen “Learning Parents-Veliler Öğreniyor” adlı Grundtvig Projesi kapsamında; 14 veli...

BÜYÜT

Şehit Selçuk Gökdağ İlkokulu ve Ortaokulu koordinatörlüğünde yürütülen “Learning Parents-Veliler Öğreniyor” adlı Grundtvig Projesi kapsamında; 14 veli ve 5 öğretmenden oluşan 19 kişilik grup 5 Nisan da Romaya’ nın Onesti şehrine gidiyor.

Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu koordinatörlüğünde 25 Ekim 2011’ de başlayan projenin ortakları İngiltere, İspanya, Polonya, Romanya ve Yunanistan. Proje kapsamında okul velilerine İngilizce Kursu, Etkili İletişim Seminerleri ve son olarak da Bilgisayar Kursu düzenlendi. İki ay süren Bilgisayar Kursu sonunda velilere sertifikalarını, düzenlenen tören ile Okul Müdürü Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy takdim etti.

BAŞVURUDA BULUNDUK
Okul Müdürü Ulucutsoy yaptığı açıklamada, “Koordinatörlüğünü yürütmekte olduğumuz bu projenin başlangıcında Türk Ulusal Ajansına 16 veli ve 8 öğretmeni yurt dışında yapılacak olan etkinliklere götürmeyi vaat etmiştik. Bu vaadimizi 20 veli ve 21 öğretmen ile yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu çalışmadan aldığımız haz ile yeni bir AB projesi başvurusunda daha bulunduk” dedi.

ZİYARET EDECEKLER
İngilizce Kursu bitiminde yapılan sınavda dereceye giren ilk 4 öğrenci Kasım 2012’de Polonya’daki dil okulunu ziyarette bulunmuştu. Bilgisayar kursu sonucunda başarılı olup sertifika alan velilerden 16’sı Nisan 2013’de Romanya’nın Onesti şehrindeki okula ziyarette bulunacaklar. Romanya’da Türk Veliler ve diğer ortak ülkelerden gelen velilere bilgisayar kursunda öğrendiklerini uygulamalı olarak kullanacakları etkinlikler düzenlenecek.

Sertifika alan veliler şunlar:
Sevgi Demirol, Refiye Atalar, Zeliha Karakuş, Zeynep Özel, Sultan Tantan, Fatma Katırağ, Hakime Aktan, Zehra Aksoy, Birsen Yılmaz, Hatice Yartaşı, Azize Yolcu, Zeliha Akarsu, Dilber Taş, Huriye Sonsuz, Fatma Seymen, Nurcan Şahin, Güzide Korkut.

30 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR