Takas konusu meclisi karıştırdı Kocaelispor’a destek çıktı

İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleşen ikinci oturumunda Başiskele Belediyesi ile İl Özel İdaresi arasında yapılacak olan takas konusu gündeme gelirken,...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleşen ikinci oturumunda Başiskele Belediyesi ile İl Özel İdaresi arasında yapılacak olan takas konusu gündeme gelirken, Kocaelispor’a ise destek çıktı

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantısının ikinci oturum dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleşen toplantıda meclis üyeleri de hazır bulundu. Mecliste Başiskele’de yer alan bir okul alanı için İl Özel İdaresi ile Başiskele Belediyesi arasında yapılması planlanan takas gündeme gelirken bu konuda yine tartışma çıktı. Öte yandan Kocaelispor ile ilgili il genel meclisi olarak ortak fikirde buluşuldu. Kocaelispor’a destek verilmesi için vefa tişörtleri istendi.
KURUMLAR ARASI TAKAS
Toplantıda Başiskele İlçesi Seymen Mahallesi’nde “Ortaöğretim Tesis Alanı”na ayrılmış, 5 bin 312 metrekare yüzölçümlü taşınmazdaki İl Özel İdaresi’ne ait 2345/5312 hisseye karşılık, mülkiyeti Başiskele Belediyesi’ne ait olup “İlköğretim Tesis Alanı”nda kalması nedeniyle imar plan tadilatı yapılacak Karadenizliler Mahallesi’ndeki 6935 parsel no’lu 773,00 metre kare ve 6260 parsel no’lu 269,00 metrekare ile Seymen Mahallesi’ndeki 5 parsel no’lu 4407,01 metrekare yüzölçümlü taşınmazların, bedel ve miktar farkı gözetilmeksizin başa baş takas edilmesi konusundaki idare teklifi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun raporu görüşüldü ve karara bağlandı. CHP’li meclis üyesi Recep Şenol ise bu maddeye ret oyu vereceklerini açıkladı.
“AHBAP İLİŞKİSİ”
CHP Meclis Üyesi Mustafa Asım Uğurlu AKP’li meclis üyelerin oy çoğunluğu ile kabul edilen ve karara bağlanan madde ile ilgili olarak, “Ahbap ilişkisinden dolayı müteahhidini belirleniyor. Bunu biz konuştuğumuzda diyorlar ki bize söz verildi. Ama burası kamu malıdır. Birileri birilerine takas ya da başka şeyler için söz veriyor. Bakanlığa eğer yazı yazılsaydı daha iyi olurdu. Çelişkiler içinde yol izlemeye çalışıyoruz. Okul yeri verilmiş burası il özel idaresinin yeri. Buraya il milli eğitim müdüründen yazı geliyor. Yargı yolu baki kalmalı” dedi. Başkan Fahim Kılıç ise takas konusunda art niyet aranmaması gerektiğini belirtti.
“BELEDİYE NEYİN RANTINI SAĞLAYACAK”
Konu ile ilgili olarak AKP’li Meclis Üyesi İsmail Önay, “Bir şeyi kaçırıyoruz. Karadenizliler Mahallesi’nde okula ihtiyaç var. Şu anda oradaki çocuklar 50 - 60 kişilik sınıflarda eğitim alıyor. Belediye ile milli eğitim takas edecek ve Karadenizliler Mahallesi okula kavuşacak. Burada gerçekten okul ihtiyacı var” dedi. AKP gurup başkan vekili Celal Özkaraaslan, ise “Başiskele’deki olaya baktığımızda üyelerin tamamı, genel sekreter, belediyenin teknik ekibi o bölgeleri gezdik. Okul sıkıntımız var neler yapabiliriz baktık. Burada özel idare belediyeye yer veriyor. Kurumlar arasında takas işlemleri sürekli yapılıyor. Biz önceden emniyete yer verdik. Belediye neyin rantını sağlayacak. Elde etse de bunu halkın yararına kullanacak. Orası bir okula kavuşacak bu konuya katkı koyan arkadaşlara teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.
KOCAELİSPOR’DA ORTAK FİKİR
Meclisin son maddesi olan dilek ve temenni kısmında konuşan CHP’li meclis üyesi Erdal Baş, Kocaelispor’un durumuna değinerek, “vefa” tişört kampanyası başlatıldığını hatırlattı. Baş, “Kocaelispor içinde bulunduğu bu çıkmazdan bir an önce kurtulmalıdır. Neredeyse amatör lige düşme tehlikesi içinde. Önceden herkes başkanını çok iyi tanırken şimdi sorsak pek az kimse bilir. Başbakan bile ilimize geldiğinde bu konuya dikkat çekti ancak siyasiler her nedense bu konuya fazla eğilmiyor. Bu yüzden “vefa” tişörtlerini gücümüz yettiğince hem ailemize hem de çalıştığımız arkadaşlarımıza almalı ve destek çıkmalıyız” dedi. Konuşmasının ardından kendisine aldığı “vefa” tişörtünü mecliste giydi. Konu hakkında Başkan Kılıç, il genel meclisi olarak bu konuda herkesin aynı fikirde olduğunu belirtti. Ve daha sonra Erdal Baş, Başkan Fahim Kılıç’a bir tane “vefa” tişörtü hediye etti.

05 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR