Arızlılar Irak Konsolosluğu önünde eylem yaptı

Arızlı'da deprem sonrası yerleştirildikleri konutlardan çıkmak istemeyen vatandaşlar, Yeniköy'deki Irak Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.Devletten y...

BÜYÜT

Arızlı'da deprem sonrası yerleştirildikleri konutlardan çıkmak istemeyen vatandaşlar, Yeniköy'deki Irak Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.

Devletten yardım görmedik
İstinye Devlet Hastanesi önünde toplanan grup, Irak Başkonsolosluğu binası önüne kadar yürüdü. 'Evimizi de yakarız, Arızlı'dan çıkmayız, Arızlı Halk Meclisi' yazılı pankart açan grup, 'Irak konutlarına sahip çık' diye slogan attı. Konsolosluk binası önünde grup adına basın açıklaması yapan Çisem Uğur, Biz 17 Ağustos'ta yakınlarını kaybetmiş depremzedeleriz. 17 Ağustos depreminde devletimizden herhangi bir yardım görmedik.

Peşkeşe izin yok
Irak devletinin hibesiyle yapılmış Arızlı Irak Kızılay Konutları'na yerleştirildik. Bu konutlar Körfez'e nazır yapıldı ve depremzedelere layık görülemiyor. Bizi çeşitli entrikalarla bu evlerden atmaya çalışıyorlar ve buna karşı on yıldır hem hukuki hem de fiili bir mücadele içindeyiz. Konutlarda arbede sonucu bazı arkadaşlarımız sağlık sorunu yaşadı. Bu konutları bürokratlara peşkeş çekilmek isteniyor. Buna izin vermeyeceğiz. şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından eylemciler olaysız dağıldı.

24 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR