CHP’liler Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı

Törende konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, "Laiklik ve Hukuk bu millete su gibi lazım olan şeylerdir" dedi. CHP İl ve İzmit İlçe Yönet...

Törende konuşan İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, "Laiklik ve Hukuk bu millete su gibi lazım olan şeylerdir" dedi.

CHP İl ve İzmit İlçe Yönetimleri İzmit'in 95.kurtuluş yıldönümü sebebiyle İzmit Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Yoğun katılımın olduğu çelenk törenine CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İl Gençlik Kolları Üyeleri, İzmit İlçe Başkanı Mehmet ümit Küçükkaya ve İzmit İlçe örgütü üyeleri katılım gösterdi.

 

ice1-021.jpg

 

'TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Gerçekleşen çelenk töreninde konuşan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet ümit Küçükkaya yaptığı konuşmasında, "Bundan 95 yıl önce İzmit'în kurtuluşu için mücadele eden, hiç tereddüt etmeden canını veren şehitlerimize ve o karanlık günlerden bizlere yadigar kalan gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. O dönemde verilen savaş o gün verilmemiş olsaydı biliyoruz ki bizler bugün bu kentte özgürce yaşayamaz, gezemez ve konuşmazdık. Bu yüzden İzmit'in kurtuluş günleri bizler için her zaman önemli olacak. Bizler tarihimize ve değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

 

'ATALARIMIZDAN MİRAS'

Konuşmasında Türkiye'nin çok zor dönemlerden geçtiğini ifade eden Küçükkaya,"Kurtuluş dönemlerinden bizlere kalan en önemli miras Laiklik ve Hukuk'tur. Bugün baktığınız siyasal iktdar ikisini de yok etmenin gayreti içinde. Onlar Türkiye'de üstünlerin hukukunu kurmanın derdine girdiler artık. Laiklik ise öyle zannedildiği gibi soyut bir kavram değildir. Son dönemde yaşadıklarımızda bunu gösteriyor" açıklamasında bulundu.

 

'BUNLARIN SÖZLERİNE GÜVENİLMEZ'

Konuşmasında Ak Parti hükümetini sert sözlerle eleştiren Küçükkaya,"Dün İsrail'e kafa tutanlar bugün İsrail'den özür diliyoru. Bundan 5 sene önce 'Kardeşim Esad' diyenler bugün 'Katil Esed' diye bağırıyor. Bundan 5 sene önce 'Hoca efendi hazretleri' diyenler şimdi 'FETÖ terör örgütü diyor. Yani, bunlar sözlerine güvenilmeyeceğini defalarca gösteriyorlar. Şimdi de CHP'nin alanlarını iyice daraltmak CHP'yİ bir kıskaçın içine sürüklemek istiyorlar.Geçtiğimiz günlerde bu kentte çok önemli işler başarmış olan Sefa Sirmen hapse girdi biliyorsunuz. Sırf bu kente hizmet ettiği için zamanında beraat kararı verilmiş bir davayı yeniden gündeme getirerek Sefa Bey'in hapse girmesine yol açtılar. Hukuk bu millete ekmek gibi su gibi bir ihtiyaçtır. Bizler burada olduğumuz sürece mücadele etmeye ve Kuvai-i Milliye'nin kurduğu partimize ve Cumhuriyet'e sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Serkan BORLAK

28 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR