Kartepe’de ekonomik ömrünü doldurmuş araçlar satıldı

Ekonomik ömrünü doldurmuş araç satış ihalesinde 7 araç kapalı teklif usulü satıldı. Belediye encümen kararı ile yapılan satış işlemi ile araçlara top...

Ekonomik ömrünü doldurmuş araç satış ihalesinde 7 araç kapalı teklif usulü satıldı. Belediye encümen kararı ile yapılan satış işlemi ile araçlara toplam muhammen bedeli 113 bin TL olduğu, yapılan satış sonucu ihale bedeli ise 126.910 TL olarak sağlandı.

 

Kartepe Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış olan belediyeye ait 8 adet aracın satış ihalesi 2886 sayılı yasanın 35 a ve 37. Maddesine göre belediye encümen salonunda kapalı teklif usulü satışa çıkartıldı. 16 Ekim 2014 günü gerçekleşen ihalede 3 adet otobüs, 1 adet kapalı kasa kamyon, 1 adet kamyonet, 2 adet loder yükleyici ve 1 adet kazıcı yükleyiciden yedi tanesi satıldı.

 

Ekonomik ömrünü doldurmuş araçların bakım ve onarımı yanı sıra, yakıt tüketimi nedeniyle belediye kasasına getirdiği külfeti ortadan kaldırmak için yasalar çerçevesinde gerçekleşen satışta araçlara toplam muhammen bedeli 113 bin TL olduğu, yapılan satış sonucu ihale bedeli ise 126.910 TL olarak sağlandı. Bu satışla belediyeye kaynak da sağlanmış oldu.

21 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR