Pasteur Veterinerlik’ten kayıp köpek açıklaması

      Gazetemiz tarafından geçtiğimiz hafta sonunda gündeme getirilen ve Zekiye Kayış adlı bir vatandaşa ait olan kaybolan köpekle ilgili olarak yapıl...

BÜYÜT

 

 

 

Gazetemiz tarafından geçtiğimiz hafta sonunda gündeme getirilen ve Zekiye Kayış adlı bir vatandaşa ait olan kaybolan köpekle ilgili olarak yapılan habere yanıt geldi. ‘Bora’ adlı ve Terrier cinsi köpeğin emanet edildiği, fakat daha sonra kaçtığı belirtilen Pasteur Veterinerlik’ten yapılan açıklamada, köpeğin traş edilmesi için dişisi ile birlikte işyerine bırakıldığı bildirildi.

 

Klinik çalışanlarının ilgisiz ve vurdumduymaz olmadığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: Zekiye Kayış’a ait ‘Bora’ isimli Terrier cinsi köpek, traş edilme işlemlerinin tamamlanmasının akabinde ve sahiplerine teslim edilmek üzere araca bindirilmesi esnasında nedensiz bir şekilde görevli personele ısırarak saldırmış, doğasına aykırı bir şekilde yanında dişisi olmasına rağmen onu bırakarak kaçmıştır.

Müvekkil firma çalışanları ve hekimleri tarafından köpek yakalanmaya çalışılmış ancak yakalanamamış ve kaybolmuş, 18.11 civarlarında ise tekrar klinik binası önünde görülmesi üzerine yine tüm personel tarafından yakalamak üzere harekete geçilmiştir. Bu esnada köpeğin kahvehaneye girmesi üzerine kapılar kapatılmış, ancak kahvehane müşterilerine saldırmaya başlaması nedeniyle kapıların açılması sırasında yakalanmıştır.

Yakalandıktan sonra ise Bora isimli köpek önce görevli personeli ısırmak suretiyle ve daha sonra ise kendi tasmasını ısırarak koparmak suretiyle tekrar kaçmıştır. Kliniğe ait 4 araç ve 7 personel eşliğinde köpek tekrar yakalanmaya çalışılmış ancak yürüyüş yolu civarında izini kaybettirmiştir. Tüm bu durum gerek müvekkile ait klinik kameralarından, gerekse çevre işyerlerine ait kameralardan sabittir.

Köpeğin sahibi durumdan haberdar edilmek istenmiş, kliniğe bırakılan telefon numarasının kullanıma kapalı olması nedeniyle ulaşılamamıştır. Kendilerinin aramasıyla durumdan haberdar edilmişlerdir. Sonrasında ise gerek klinik çalışanları ve gerekse kliniğin sahibi Veteriner Hekim Akın Ziya Ünal’la görüşmeyi ret ederek, olay hakkında doğru düzgün bilgi dahi almadan iletişimi koparmıştır.

Müvekkil firma çalışanlarının Zekiye Kayış’ın iddia ettiği üzere vurdumduymazlığı, ilgisizliğinin bulunmadığı çok açık olup, itibar zedelemeye yönelik gerçek dışı ifadeler kullanılmıştır. Olayın hemen akabinde Hayvanları Koruma Derneği, Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Veteriner Hekimleri Odası, hayvan barınaklarına haber verilmiş ve Özgür Kocaeli Gazetesi’ne ilan verilmiştir.

1994 yılında kurulmuş, gerek sokak hayvanları ve gerekse sahipli hayvanlar için 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olan müvekkil firmanın kurmuş olduğu sistem bir evcil hayvanın doğumundan ölümüne kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte olup, klinik en son teknolojiyle donatılmak suretiyle hizmet vermektedir. Yine gerek hekimlerin ve gerek çalışanların işe alım sürecinde belirleyici kriter de hayvan sevgisinin yoğunluğu olmakla bu şekilde bir olayın meydana gelmesi üzerine bu şekilde tek taraflı, karalayıcı, itibar zedeleyici beyanlara dayanılarak 1. sayfada manşetten ve 3. sayfada da ayrıca haber yapılması, uzun yıllardır ve uzun emeklerle sağlanan haklı itibarın zedelenmesine neden olmuştur.

5187 Sayılı Basın Kanunu m. 14 ve Anayasa’nın 9. maddesi uyarınca cevap ve düzeltme hakkımızın kullanıldığını, tüm yasal haklarımızın saklı olduğunu tarafınıza bildiririz. 30.04.2014

 

Pasteur Veterinerlik Zirai Hiz.

San. Ve Tic. Ltd. Şti vekili

Avukat Elif ERTİN

01 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR