Dumlu: Özgür bir Türkiye kuracağız

7 Haziran seçimleri öncesindeki çalışmalarını sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili adayı Turan Dumlu, önceki gün Derince ve Körfez ilçelerinde, esnaf ve...

7 Haziran seçimleri öncesindeki çalışmalarını sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili adayı Turan Dumlu, önceki gün Derince ve Körfez ilçelerinde, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Dumlu’ya Derince’deki ziyaretlerinde ilçe başkanı Nihat Değer, meclis üyesi Yılmaz Filiz ile bir diğer milletvekili adayı Av. Tamer Solakoğlu da eşlik etti. Esentepe, Harmantarla, Erzurum ve Öğretmenler mahallelerini gezen Dumlu’ya vatandaşların ilgisi de büyük oldu.

 

“DERİNCE ÜVEY EVLAT”

Bölge esnafını turlayan Dumlu, vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Bazı vatandaşlar, Harmantarla ve Çenedağ arasında yapılması beklenen çevre yolu ile ilgili sıkıntılarını belirterek, “Burası üvey evlat konumunda. Her seferinde söz veriliyor. Ama sonuç değişmiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Milletvekili adayı Dumlu ise, iktidara geldikleri takdirde kentin tüm sorunların çözüleceğini söyledi.

 

“ÖZGÜR BİR TÜRKİYE”

Derince İmam Hüseyin Cem ve Kültür Evi’ni de ziyaret ederek Cem Evi Başkanı Mahmut Eskin tarafından karşılanan CHP’li adaylar Turan Dumlu ve Av. Tamer Solakoğlu, partilerinin seçim bildirgesi hakkında bilgiler verdiler. Burada konuşan Dumlu, “İnsanlarımız etnik kimliklerini dile getiremiyor. CHP ile bunlar rafa kalkacak. Vatandaşlarımızın kendini özgürce ifade edebileceği bir Türkiye inşa edeceğiz. Açlık sınırında yaşayan emekli ve işçilerimizin refah seviyeye ulaşmalarını sağlayacağız. Genel başkanımız fakirliğin ne olduğunu biliyor” dedi. Tamer Solakoğlu ise liderler sultasına son vereceklerini söyledi.

 

TAZİYE ZİYARETİ

Cem evi ziyaretinin ardından, CHP Kocaeli Milletvekili adayı Turan Dumlu ve beraberindekiler, Derince’de bir dizi taziye ziyaretinde de bulundular. Akşam saatlerine kadar devam eden Derince turunun ardından Dumlu ve CHP’liler Körfez ilçeye geçtiler.

28 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR