Kahramanmaraşlılar Kurtuluş Bayramını kutladı

    Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği’nce Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlama etkinliklerine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği’nce Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu kutlama etkinliklerine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Ercan Topaca, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Göçer, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ve usta oyuncu Mehmet Emin Eren ile birlikte siyaset camiasından birçok ismin katılımıyla İmperyal Park Otel’de kutlandı.

KAHRAMAN OLARAK TANITTILAR

Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı İçmimar Harun Şahin “Dedelerimiz bizleri tüm dünyaya Kahraman olarak tanıttılar. Bizlere büyük bir miras bıraktılar. Atalarımıza minnet borçluyuz. Kocaeli’nde yaklaşık 12 bin Kahramanmaraşlı kardeşimiz bulunmaktadır. Biz de geleneğimizi bozmadık bu yıl da bu anlamlı günde böyle bir program düzenledik. Herkese bir kez daha teşekkür ediyor kurtuluş bayramınızı kutluyorum” dedi.

MANEVİ DEĞERİ ÇOK YÜKSEK

Bakan Fikri Işık “Kahramanmaraş şehri kurtuluş mücadelesinin simgesi olmuştur. Sütçü İmam ve torunları verdikleri mücadelelerle Kahramanlık unvanına erişmiştir. Bir nevi kahramanlar diyarıdır. Edebiyat tarihimize baktığımız zaman Necip Fazıllar, Erdem Beyazıtlar, Mahsuni Şerifler ve birçok şairimiz oradan çıkmıştır. Kurtuluş Bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu. 

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

Vali Topaca “Kahramanmaraş verdiği bağımsızlık mücadelesi ile simge haline gelmiş ve kahraman unvanına layık görülmüştür. Torunları atalarına her yerde sahip çıkıyorlar. Bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin kurtuluş bayramı kutlu olsun” dedi. Program Ozan Cengizhan Dadal’ın türküleri ve usta sinema oyuncu Mehmet Emin Eren’in şiirleri ile sohbet eşliğinde devam etti. 

14 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR