Sirmen yeniden sosyal medyada

Bu şehirde uzun yıllar İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, 22. dönemde Kocaeli milletvekili seçilen, son yerel seçimlerde de CHP’den İzmit Be...

Bu şehirde uzun yıllar İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan, 22. dönemde Kocaeli milletvekili seçilen, son yerel seçimlerde de CHP’den İzmit Belediye Başkan adayı seçilen Sefa Sirmen, hakkında açılmış İZGAZ davası nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum oldu.

Cuma günü cezaevine gönderilen Sirmen hakkındaki bu gelişme bir anda şehirde en çok konuşulan konuların başında gelmeye başladı.

Bu durum Sirmen’in sosyal medyadaki yüzünü yeniden ortaya çıkardı.

Seçim döneminde çok aktif olarak kullanılan, ancak uzunca bir süredir herhangi bir paylaşımda bulunulmayan Sirmen’in Facebook hesabı yaşanan cezaevi olayı sonrasında yeniden aktif hale getirildi.

Hatta en son olarak 22 Ocak tarihinde Kamer Genç’in ölümü vesilesi ile bir başsağlığı mesajı yayınlanmış. O günden beri Sirmen’in sosyal medya hesabı aktif değildi.

Aylar sonra yapılan yeni paylaşımda da, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın ziyaret ettiği Sefa Sirmen’in kent halkına gönderdiği belirtilen mesajına yer verilmiş.

 

 İşte Sirmen’in Kocaelililere verdiği o mesaj:

“SEFA BAŞKAN'DAN HABER VAR!!!

Sevgili başkanımız Sefa Sirmen, kamuoyunun bilgisinde olduğu üzere, siyaseten “uygun bulunmuş” bir yargı kararının tenkidi ve hükmü ile karşı karşıya bırakılmıştır.

Gece gündüz demeden bu kente hizmet etmeyi kendisine görev edinmiş muhterem başkanımızdan tüm sevenlerine ve kamuoyuna bir mesaj var.

CHP İzmit İlçe Başkanımız Mehmet Ümit Küçükkaya'nın ziyareti vasıtasıyla iletilen mesajda Sayın Sefa Sirmen; “Sinesine ve takdirine sığınarak aman dileyeceğimiz tek makam olan yüce Türk milletine ve en büyük sevdam olan kıymetli kentimize yürekten selamlarımı yolluyorum.

Dostlarımız bilsinler ki, iyiyim ve dimdik ayaktayım. Kentimize hizmet sevdasıyla 100 milyar TL’ye tesis ettiğimiz İZGAZ’ı 600 milyon TL’ye satarak, elde edilen gelirin bile hesabını vermekte güçlük çeken siyasi zihniyetin, bize bu cezayı layık görebilme cüretlerini de hayret ve tebessümle izlemekteyim.

‘Devletten gelen hayır da bizim, şer de bizim’ anlayışı içerisinde, milletimize beslediğimiz inançtan zerre ödün vermeden, tüm hukuki yollara başvurularımızı da gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Tüm sevenlerimize ve dostlarımıza en kalpten duygularımla bir kez daha selam olsun. Desteğiniz ve iyi dilekleriniz için sonsuz teşekkürler.”

28 Haziran 2016 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR