Özel Konak Hastanesi, Hemşireler Günü’nü kutladı

Özel Konak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Birimi, Hemşireler Günü münasebetiyle bir kutlama programı düzenledi. Konferans salonunda gerçekleştirilen...

BÜYÜT

Özel Konak Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Birimi, Hemşireler Günü münasebetiyle bir kutlama programı düzenledi. Konferans salonunda gerçekleştirilen programa Mesul Müdür ve Tıbbi Direktör Opr. Dr. Kazım Gündoğdu, Tıbbi Direktör Yardımcısı Uzm. Dr. Özlem Bilgin, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Türkan Arslan Eren, İdari Hizmetler Koordinatörü Özlem Kuyruklu, Kalite Direktörü Yeşim Uyutan, İnsan Kaynakları Müdürü Hicran Başer, Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Hazan Taştaner ile tüm servislerin sorumlu hemşireleri ve bir çok hastane çalışanı katıldı.

 

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Tuğba Karacan, günün anlam ve önemine binaen ülkemizde önde gelen sağlık kuruluşlarının hemşirelik hizmetleri kurucusu Zehra Alcan’ın ‘Kirpiklerimin ucunda’ şiirini okuyarak meslektaşlarına duygu dolu anlar yaşattı. Opr. Dr. Kazım Gündoğdu ise hemşirelik hizmetinin sağlık sektörünün olmazsa olmazlarından olduğunu ifade ederek, “Sağlık hizmetinin en temel ve asli unsurunu oluşturan, insan hayatının ve insana hizmet etmenin kutsallığına inanarak büyük bir sabır ve sevgiyle çalışan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

 

ONUR PLAKETLERİ VERİLDİ

Hemşirelik Hizmetler Müdürü Türkan Arslan Eren de hemşirelik bakım hizmetlerinin önemini vurgulayarak 1854 yılındaki Kırım Savaşı’nda yüzde 42’lerde olan enfeksiyon oranını Florence Nightingale’nin doğru hemşirelik bakım hizmetleriyle tek başına yüzde 2’lere düşürdüğünü paylaştı. Özel Konak Hastanesi hemşirelik bakım hizmetlerinin üstün kalite ve başarısından dolayı tüm meslektaşlarına teşekkür eden Eren, beşinci yılını dolduran hemşirelere onur plaketlerini takdim ederek 12 Mayıs Hemşireler Günlerini kutladı.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR