BBP'nin kurultayında Kocaeli’den 18 kişi oy kullanacak

Saadet Partisi çatısı altında 7 Haziran seçimlerine girebilmek için Genel Başkan Destici dahil 200’ü aşkın üye, 7 Nisan tarihinde Büyük Birlik Partis...

Saadet Partisi çatısı altında 7 Haziran seçimlerine girebilmek için Genel Başkan Destici dahil 200’ü aşkın üye, 7 Nisan tarihinde Büyük Birlik Partisi’nden istifa etmişti. Siyasi partiler yasasının getirdiği zorunluluk gereği, genel başkanlık makamı boş kaldığı için partinin belli bir süre içerisinde kongreye gitmesi, kongreyi yenilemesi gerektiğini aktardı. İlimizden 21 kişinin oy kullanma hakkı olduğu kurultayda milletvekilliği için istifa eden Ercan Keleş, Remzi Kaya ve Mustafa Arha oy kullanamazken kurultay 12 Temmuz Pazar günü Ankara Tes-İş Sendikası’nda saat 10.00’da gerçekleşeceği bildirildi.

 

DESTİCİ TEKRAR ADAY

Görüşlerini aldığımız MKYK üyesi Serhat Duyar, “MKYK toplantısında alınan kararla pazar günü partimiz büyük kurultayını toplayacak ve orada yeni genel başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçecek. Kurultayın amacı partiden milletvekilliği için istifa eden üyelerin geri dönmesidir. Genel başkanımız yeniden aday olacak. Asıl büyük kurultayımızı erken seçim olmazsa Ekim veya Kasım ayında yapacağız” dedi.

 

DUYAR OY KULLANAMAYACAK

BBP İl Başkanı Nihat Yıldız ise yeni genel başkanlarını ve yönetim kurulu üyelerini seçecekleri büyük kurultay öncesi, “BBP Kocaeli ekibi olarak 21 üst kurul delegesi oy kullanma hakkı bulunuyor, fakat 18 kişi oy kullanacağız. Milletvekili adayı olan Ercan Keleş, Remzi Kaya ve Mustafa Arha oy kullanamayacak. MKYK üyesi olması dolayısıyla doğal delege olan Serhat Duyar da milletvekili adaylığı dolayısıyla istifası gereği pazar günü oy kullanmayacak” şeklinde konuştu.

 

18 KİŞİLİK ÜST KURUL DELEGESİ

Nihat Yıldız

Arif Aktepe

Şeref Gönenli

Bayram Kurtaran

Celal Bayraktar

Erdoğan Koç

Gökmen Türkkanı

Kadir Engin

Mehmet Korkmaz

Muhsin Atasoy

Mustafa Demir

Mustafa Korkmaz

Niyazi Çakır

Özkan Gedik

Talat Akbuldak

Ümit Kıyıcı

Yakup Üstün

Zülfikar Şahin

09 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR