Gölcük Belediyesi sorunlara çözüm üretiyor

Başkan Ellibeş’e incelemelerinde Genel Koordinatör Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman eşlik etti.   Başkan Ellibeş, yıkım yapılan bölgede...

BÜYÜT

Başkan Ellibeş’e incelemelerinde Genel Koordinatör Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman eşlik etti.

 

Başkan Ellibeş, yıkım yapılan bölgede yaptığı incelemeler sonrasında bir açıklamada bulundu. Halıdere çıkışında Deprem öncesinden itibaren kimsenin oturmadığı karkas binalar, 17 Ağustos depremi sonrasında Hasarlı olduğu için yapımı duran ve hukuki bir süreç yaşayan binaların bu sürecin tamamlanmasıyla yıkımı nihayet gerçekleştirilmektedir dedi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yıkım çalışmalarının tamamlanması sonrasında bu bölgede tehlike arz eden, vatandaşları tedirgin eden binalar sorun olmaktan çıkmış olacaklar dedi. Yaklaşık 3 bin m2’lik bir alan üzerinde Bin m2’lik bir alandan oluşan Binaların yıkımının gerçekleştirilmesiyle bölge insanlarımız artık evlerinde rahat ve huzurlu oturacak ve bu bölge sorunlarından kurtarılmış olundu dedi.

 

Başkan Ellibeş, Binaların hasarlı görüntüleri D-130 karayolundan bakıldığında sadece bu bölgedeki insanlarımızı değil, görüntü itibarıyla da bölgemizde görsel kirlilik, kötü bir imaj etkisi arzeden görüntüsüyle sıkıntı oluşturuyordu. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasıyla yıllardır hayalet gibi duran bu hoş olmayan binalar ortadan kaldırılmış olup, bölge estetik bir görüntüye kavuşturulacak dedi.

 

İlçemiz genelinde böyle sorunlu olan alanların hukuki süreçlerinin tamamlanmasını bekliyoruz. Gölcük Belediyesi olarak bu doğrultuda hukuki süreçleri biten sorunlu binaların yıkım çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz dedi.

29 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR