Kent Konut, 4 ilçeye konut yapacak

Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Gebze, Çayırköy, Kandıra ve Gölcük’te talep toplama çalışmalarına başladıklarını, bu bölgelere konut yapacaklar...

BÜYÜT

Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat, Gebze, Çayırköy, Kandıra ve Gölcük’te talep toplama çalışmalarına başladıklarını, bu bölgelere konut yapacaklarını açıkladı.

Kent Konut Genel Müdürü Metin Kalafat yeni projelerle ilgili gazetemize açıklama yaptı. Konut üretirken bölge ihtiyaçlarını ve gelen talepleri göz önüne aldıklarını ve 4 ilçeye daha konut yapacaklarını belirten Kalafat, “Kent Konut olarak yeni proje üretirken yöneldiğimiz iki önemli nokta var. Bunlardan birisi sosyal proje adı altında, düşük gelir grubuna ait kişileri ev sahibi yapmaktır. Bu aşamada karşımıza projelerin yapılacağı yer ve projenin maliyetiyle ilgili sorunlar çıkmaktadır. Bizde Kocaeli’de talebe göre 77-80 metrekarelik dairelerden oluşan sosyal projeler üretiyoruz. Bu projelerimizin devamı gelecektir, tabi bu projelerimizi kar amacı gütmeden misyon olarak üstlenmiş durumdayız” dedi.

ORTA KESİME KURASIZ KONUT
Orta kesime yönelik kurasız, isteyen herkesin başvurup alabileceği konutlar yapmak amacında olduklarını söyleyen Kalafat, “Bunlarda belirlediğimiz fiyat politikamız sosyal projelerimizden biraz daha yüksek olmaktadır. Kent Konut olarak alt gelir grubu ve orta kesim için çalışmalarımız devam edecektir. Fakat ana amacımız düşük gelir grubuna yönelik proje üretip evi olmayan kimseleri ev sahibi yapmaktır. Hedeflerimizi bu yönde şekillendiriyoruz. Konut sayısını da konutları yapacağımız bölgedeki nüfus yoğunluğuna göre belirliyoruz” ifadelerini kullandı. Kentsel Dönüşüm projesi hakkında bilgi veren Kalafat, “Kentsel Dönüşüm ilan edilen bölgelerin önceki ve sonraki resimlerine baktığınızda gerçeği net olarak görebilirsiniz. Projelerinin olduğu bölgelere bakıldığında, daha çok çarpık kentleşmenin göstergesi olan alt yapısı olmayan gecekonduların olduğu görülmektedir. Biz bu görüntülerin kentin görselliğine yakışır hale gelmesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İLÇELERE KONUT
Metin Kalafat yeni projeleri için çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Kent Konut, Kocaeli’nin artan nüfusunu ve bununla paralel olarak artan konut ihtiyacını ve talepleri göz önünde bulundurarak yılda 5 bin konut üretimine ulaşmayı hedeflemektedir. Gebze, Çayırköy, Kandıra ve Gölcük’te de talep toplama çalışmalarına başladık. Kent Konut bu hamleyi ilimizin her bölgesine yayarak tüm vatandaşlarımızı ucuz ve kaliteli konut sahibi yapmaya devam edecektir. Kent Konut her yönüyle yaşanabilir alanların oluşturulmasında öncülük edecektir. 250 bin metrekarelik alanda devam eden 3. Kentsel Dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi için Büyükşehir Belediyemizle senkronize halde çalışmaktayız. Böylece modern, en güzel en merkezi, okullara, alışveriş merkezlerine yakın olan yerlerde depreme dayanıklı, sağlıklı yaşam alanları oluşturmayı hedefliyoruz” diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

09 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR