Güvenli Yol Projesi Çalıştayı yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ev sahipliğinde emniyet müdürlükleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kurum ve kişile...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ev sahipliğinde emniyet müdürlükleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kurum ve kişilerin katılımıyla 21 Ağustos Cuma günü saat 09.30’da Antikkapı’da Kocaeli Güvenli Yol Projesi Çalıştayı gerçekleştirilecek.

 

KAZA TUTANAKLARI İNCELENDİ

Proje, Kocaeli’nde trafik kazalarının araştırılması ve özellikle 2013 ve 2014 yılları içerisinde gerçekleşen trafik kazalarının, ilgili kurumlarca düzenlenen Trafik Kaza Tutanakları üzerinden sayısal ortama aktarılmasını kapsıyor. Ayrıca bu kazaların coğrafi bilgi sistem yapısı içerisinde mekânsal ve istatistiksel analizlerinin yapılması sonucunda yapılan fiziksel düzenlemelerin sonuçlarının değerlendirilmesi amaçlanıyor. 

 

KAZANIN YOĞUN OLDUĞU YERLER İNCELENECEK

Proje kapsamında Kocaeli’nin 12 ilçesinde son 2 yılda gerçekleşmiş olan ölümlü ve yaralanmalı trafik kaza verilerinden çıkarılan analiz sonuçları ve uluslararası trafik güvenliği uygulamaları incelenerek trafik kazalarının yoğun yaşandığı yerler tespit edilecek. Tespit edilen bu noktalarda yapılması gereken düzenlemeler belirlenecek, çalışma alanı sınırları içerisindeki trafik kazalarında yaşanan ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

UZMAN KATILIMCILAR

Çalıştayda Trafik güvenliği konusunda Doç. Dr. Hakan Güler, Kuzey Kıbrıs Yol Güvenliği Projesi konusunda Prof. Dr. Mehmet Metin Kunt, Yurt Dışı Örnekleri Unıversıty Of Aachen Eugen Dıner, Yurt Dışı Çözüm Örnekleri Dr. Mıcheal Baıer, Kocaeli İli Trafik Kazaları Şehir Plancısı İnş.Tekn. Nur Melike Postalcıoğlu ve Ayşegül Erikci tarafından sunumlar gerçekleştirilecek.

 

ÇALIŞTAY PROGRAMI

09:30 09:40 Açılış Konuşması

09:40 10:00 Trafik Kazaları İl Emniyet Müdürlüğü

10:00 10:20 Trafik Güvenliği Doç. Dr. Hakan Güler

10:20 10:40 Kuzey Kıbrıs Yol Güvenliği Projesi Prof. Dr. Mehmet Metin Kunt

10:40 10:50 Ara

10:50 11:10 Yazılım Yönü Mr. Adem Aslan

11:10 11:30 Yurt Dışı Örnekleri Unıversıty Of Aachen Eugen Dıner

11:30 11:50 Yurt Dışı Çözüm Örnekleri Dr. Mıcheal Baıer

11:50 12:00 Ara

12:00 12:20 Kocaeli İli Trafik Kazaları Şehir Plancısı İnş.Tekn.

Nur Melike Postalcıoğlu, Ayşegül Erikci

12:20 12:30 Tartışma

20 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR