Derince Limanı’nın satışına onay

İhaleyi kazanan Safi Katı Yakıt firması, yükümlülüklerini yerine getirmezse, ihale ikinci olan Kumport’a verilecek.   Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖY...

BÜYÜT

İhaleyi kazanan Safi Katı Yakıt firması, yükümlülüklerini yerine getirmezse, ihale ikinci olan Kumport’a verilecek.

 

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), üç ayrı özelleştirme ihalenin durumunu yapılan toplantıda ele aldı. Yapılan toplantıda bir süre önce yapılan ihale satışının gerçekleştiği Derince Limanı’nın durumu da ele alındı. İhalenin onaylanmasının ardından alınan karar Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

LİMAN İHALESİNE ONAY

Kurul, yaptığı değerlendirmelerin ardından Derince Limanı için açılan ve en yüksek teklifi 543 milyon dolar ile Safi Katı Yakıt AŞ’nin verdiği ihaleyi onayladı. Safi Katı Yakıt yükümlülüklerini yerine getirmezse şirket 542 milyon dolara Kumport’a verilecek.

 

İKİ İHALE DAHA VAR

Bu arada ÖYK’nın toplantısında Oyak İnşaat’taki yüzde 25 oranındaki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hissesinin 12.8 milyon lira bedelle özelleştirilmesine onay verdi. ÖYK ayrıca şans oyunlarının lisans verilmesi suretiyle açılan ve 2 milyar 755 milyon dolarla en yüksek teklifi Net Holding’in verdiği ihaleyi de onayladı.

31 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR