Saadet Partisi lideri partililere seslendi

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ Perşembe pazarında gerçekleştirilen miting alanının koruması ve güvenliğini yüzlerce polis üstlendi. Görevli polisler alana gi...

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Perşembe pazarında gerçekleştirilen miting alanının koruması ve güvenliğini yüzlerce polis üstlendi. Görevli polisler alana giriş yapan vatandaşların üzerlerini ve çantalarını didik didik aradı.Mitinge genç yaşlı demeden gelen Saadet Partililer genel başkanları Kamalak’ı bekledi.Kamalak saat 7.30'da alana giriş yaptı.

ATATÜRK FOTOĞRAFI YOK

Miting alanı polis barikatları tarafından çevrildi. Miting alanına giren vatandaşlar Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Beni AKP’nin günahlarına ortak etmeyin” yazılı dev pankartla karşılaştı. Miting alanının herhangi bir bölümünde Atatürk’ün fotoğrafına rastlanmadı. Alanın giriş kısmına Saadet Partisi’nin dev bayrağı asıldı.

HAREMLİK SELAMLIK OLMADI

AKP’nin Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla Dilovası’nda gerçekleşen mitingde kadın erkek partililer ayrı bölümlerde yer almıştı. Saadet Partisi’nin mitinginde ise alanda kadınlar ve erkekler ayrı bölümlerde değil aynı alanda yer adı. 

“İKTİDARDA Kİ TEK PARTİ OLACAKTI”

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak alana gelmeden söz alan Adalet Eski Bakanı Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Saadet Şevket Kazan kalabalık karşısında mutluluğunu ifade ederek, “Bütün gönlümle 20 yıl öncesine gitti. 20 öncesinde de manzara buydu. 1994 yıllarında milli görüş şahlanmış parlamentoya girmiş, 1995 seçimlerinde Türkiye’nin birinci partisi olmuştu. İçeriden ve dışarıdan bir takım terslikler, yanlışlıklar olmasaydı şuanda Türkiye’nin iktidarda ki tek partisi Saadet Partisi olacaktı. İçlerinde yollarını şaşıranlar oldu. Önümüzü kestiler. Mili görüş düşüncesini gömlek zannedenler oldu” dedi.

KAMALAK 1,5 SAAT GECİKTİ

Kamalak’ın gecikmesi nedeniyle SP ilçe belediye başkan adayları sahnede tek tek konuşarak kısaca kendilerini tanıttı. Genel Başkan Mustafa Kamalak Sakarya mitinginin ardından saat 17.30 sıralarında İzmit Perşembe Pazarı alanına giriş yaptı. Kamalak alana giriş yaptığı halde ilçe belediye başkan adayları konuşmalarını sürdürdü. İlçe belediye başkan adaylarının konuşmasının bitmesini bekleyen Kamalak, hemen ardından söz alarak miting konuşmasını gerçekleştirdi.

“BU SEÇİMLER DAHA ÖNEMLİDİR”

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak saat 18.00’da konuşmak için sahneye çıktı. Besmelele ile ve partilileri selamlayarak sözlerine başlayan Kamalak, “Marmara’nın incisi Türkiye’nin lokomotifi Kocaeli’mizdeyiz bugün. Er seçim önemlidir. Ancak bu seçim çok daha önemlidir. Çünkü bu seçim tarihi bir seçimdir. İnşaallah bu seçimlerde milli görüş kadroları mahalli idarelerde yönetimi yeniden devir alacaktır. 30 Mart’ta çektiğimiz besmeleden dünya etkilenecek ve kendine gelecek” dedi.

“MÜBAREK İLİMİZ KOCAELİ”

Kocaeli’miz hem ülkemiz hem de milli görüş açısında çok önemli bir yere sahiptir. Mübarek ilimiz yoğun sanayisiyle, kıymetli evlatları da milli görüşe her zaman verdiği en yüksek destek ile milli görüş bakımından da lokomotif vazifesini görmüştür. Birol Aydın sizlere emanettir. Birol Aydın hem içinizden çıkmış hem de merhum hocamızın son dönemlerinde yanında bulunmuştur. Bu sayede iki kıymeti bir araya getirmiş olduk” diyerek SP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın’a övgü dolu sözler söyledi.

“TÜRKİYE HER BAKIMDAN TIKANDI”

Bu seçimlerde sadece belediye başkanlarını seçmiş olmayacağız. Aynı zamanda vereceğimiz her bir oyla Türkiye’nin hem yolunu hem de yönünü belirleyeceğiz sadece şehirlerimizin de değil bir bütün olarak Türkiye’nin geleceğine karar vereceğiz. Türkiye Avrupa Birliği’nin kapısında divan mı durmalı? Yoksa İslam birliğini mi kurmalıdır. Tercihinizi istediğini yönde belirtebilirsiniz ama sizlere yakışan batıya küresel emperyalizme payanda olmak değildir. Türkiye bugün her bakımdan tıkanmıştır.

“AVANTA PEŞİNDE KOŞUYORLAR”

Ülke yolsuzluk kaset rüşvet ve paralel yapı iddialarıyla sarsılmaktadır. Bakanlar rüşvet iddia sebebiyle istifa etmek zorunda kalıyor. Biz yeni bir dünya kurmanın derdindeyken onlar avanta peşinde koşuyorlar. 2009 belediye seçimlerinden bu yana tam bin 752 belediye başkanı hakkında soruşturma açılmıştır. 678’i iktidar partisi AKP’ye, 511’i CHP’ye, 263’ü MHP’ye, 121 Barış ve Demokrasi Partisi’ne aittir” şeklinde konuştu.

22 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kemal - güzellkleri ne zaman göreceksiniz size tarafsız olmak yakışır

Yanıtla . 0Beğen 22 Mart 15:43
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR