KESK Berkin Elvan’ı andı

  Belediye İş Hanı önünde yapılan eyleme HDP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nilay Etiler, HDP İzmit Belediye Başkan Adayı Metin Fırat, ÖDP K...

 

Belediye İş Hanı önünde yapılan eyleme HDP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nilay Etiler, HDP İzmit Belediye Başkan Adayı Metin Fırat, ÖDP Kocaeli İl Başkanı Osman Bahçeci, KESK’e bağlı sendika şube başkanları katıldı. Atılan “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Berkin Elvan onurumuzdur” sloganlarının ardından KESK dönem sözcüsü, Eğitim-Sen Şube Başkanı Suca Omurca basın açıklaması yaptı.

“KATİLLERİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

269 gün sonra yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan için Belediye İş Hanı önünde toplanan KESK Kocaeli Şubeler Platformu, sloganlar atarak Berkin Elvan’ı andı. Basın açıklamasını yapan Suca Omurca, “15 Haziran 2013 tarihinde Başbakan’ın ‘kahraman’ polisinin attığı bir gaz bombası ile yaralanıp 269 gün sonrasında hayatını kaybetti. Gezi direnişinin sembol isimlerinden Berkin Elvan’ı sonsuzluğa uğurlarken katillerinin peşini asla bırakmayacağımıza söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZ KATLEDİLDİ”

Sözlerine devam eden Omurca, “Yıllardır başta toplumun örgütlü kesimleri olmak üzere, halkın en temel taleplerine kulak tıkayan AKP hükümeti ve Başbakan, Gezi Direnişi ile birlikte yıllardır sesi kısılan, yok sayılan toplum kesimlerinin sesine kulak vermek yerine onlara her fırsatta hakaret etmiş ve güvenlik güçlerine yetki verilerek gençlerimizin katledilmesine neden olmuştur” ifadelerine yer verdi. Basın açıklamasının yapıldığı esnada öfkeli kalabalık yoldan geçen AKP seçim aracını yuhaladı. Toplanan kalabalık slogan attıktan sonra sorunsuz bir şekilde dağıldı. 

12 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR