MHP’li Nazif Tannur’dan Bulut’a yalancı suçlaması

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ile İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut arasındaki belediye tabelasındaki Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) amblemi...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ile İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut arasındaki belediye tabelasındaki Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) amblemi polemiğine MHP İzmit İlçe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazif Tannur da dahil oldu. Tannur, dün bir basın açıklaması yaparak, İlçe Başkanı Aydın Ünlü’yü ucuz siyaset yapmakla suçlayan İbrahim Bulut’a cevap verdi. Bilindiği gibi Aydın Ünlü, İzmit Belediyesi’nin tabelasının üzerinde T.C ibaresinin yer almadığını, belediyenin muhtarlıklarda siyaset yaptığını söylemiş, Bulut ise belediyelerdeki T.C. ibaresi bizden önce de yoktu diyerek suçlamalara cevap vermişti. Tannur, Bulut’un açıklamalarına karşı dün bir basın açıklaması yaptı.

MUHTAR SEKRETERİNE MAAŞ
Tannur, “Büyükşehir Belediyesi’nden devir alındıktan sonra tadilat yapıldı. İzmit Belediyesi tadilattan sonra yeni tabela yaptırmadı mı? Doğruları söyleyip bu iki yüzlülükten vazgeçin, olanları bilmek vatandaşın hakkı değil mi? İzmit Belediyesi olarak şeffaf anlayışınız bu mudur İbrahim Bulut?” diye sordu. İzmit Belediyesi’nin muhtarlar arasında ayrım yaptığını iddia eden Tannur, “İzmit’te 3 tane muhtarlar derneği var. Türkiye Muhtarlar Derneği sekreterinin maaşını İzmit Belediyesi veriyor. İzmit Belediyesi, Kocaeli Muhtarlar Derneği ve İzmit Muhtarlar Derneği’ne neden sekreter ve maaşı verilmiyor? İzmit ilçede muhtarlarımız ayrımcılık yılını yaşıyor İbrahim Bulut. Mahalle muhtarları seçimle göreve gelirler ve Kocaeli İl Mahalli İdare Müdürlüğü’ne bağlılar. İzmit Belediyesi kendisine bağlı olmayan muhtarlar üzerinde siyasi baskı uygulamamalıdır” dedi.

ANAYASA’YA AYKIRI
Tannur açıklamasına şöyle devam etti “İzmit sınırlarında olan 52 mahalle muhtarlığının hizmet binası ve tabelasında olan İzmit Belediyesi’nin amblem ve logosu, belediye başkanlarının resimleri, fotoğrafları yasaya aykırıdır. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan kendi partisinin varlığını hissettirmek için bu siyasi baskıyı uygulamakta ve Anayasa’nın 10 maddesinde belirtilen eşitlik ilkesini yok saymaktadır. İbrahim Bulut, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü’nün ucuz siyaset yapmasından bahsediyor, doğru söylüyor İlçe Başkanımız Sayın Aydın Ünlü, İbrahim Bulut gibi İzmit Belediyesi’nden ve 5-10 yerden maaş almıyor. Şeffaf Belediye Başkan Vekili isen bilgi kirliliğini ortadan kaldırıp doğruları halka, kamuoyuna anlatmak zorundasın İbrahim Bulut.”

02 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR