“Gebze hakkını alacak”

    CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Tahsin Tarhan ve Gebze...

BÜYÜT

 

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Tahsin Tarhan ve Gebze CHP İlçe Başkanı Sedat Tatar’ın, GTO Başkanı Nail Çiler ile Genel Sekreter Mustafa Sekin ile yaptığı görüşmede, ilçedeki sanayileşmenin gelişimi ve bu gelişimin ortaya çıkardığı sorunlar üzerinde konuşuldu. Keyifli bir havada geçen sohbet süresince Tahsin Tarhan’ın esprili üslubu ve mizahi konuşması dikkat çekti.

 

GEBZE HALKI

HAKKINI ALACAK

Mevcut Büyükşehir yönetimini başarısız olarak niteleyen Tarhan, “Büyük hizmetler yapabilecekken ellerinde koca bir sıfır kaldı. OSB’lerde çalışan arkadaşlarımız zaten tüm Türkiye’nin yükünü omuzlarına almışlar, mevcut Büyükşehir Belediyesi onların mutluluğu için hiçbir şey yapmıyor. Emeklilerimizin durumu ortada, gençlerimiz şehirden gidiyor. Onları geri getirecek, halkın kentine sahip çıkmasını sağlayacak projelere ihtiyaç var. Biz bu konuda iddialıyız. İlçe halkı mutlu olacak. Türkiye’ye bakan Gebze ve Kocaeli, hakkını alacak” diye konuştu.

 

ÇİLER ÜNİVERSİTE İSTEDİ

GTO Başkanı Çiler de, sanayi bölgesindeki nitelikli eleman sıkıntısını ve ilçenin giderek artan genç nüfusunun yüksek öğrenim ihtiyacını karşılamak için mutlaka bir üniversite kurulması gerektiğini belirterek, “Bölgedeki 13 OSB’nin doluluk oranı yüzde 70’lerde; bu da yaklaşık 65 bin kişinin istihdam edildiğini gösteriyor. Ayrıca 39 yabancı yatırımcı ile Türkiye’deki birçok ilden daha fazla yabancı yatırımcıyı çeken Gebze, üniversiteyi hak ediyor” dedi.

23 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR