“İzmit’i AKP’nin elinden alacağız”

CHP’nin İzmit Belediyesi Başkan aday adayı Hikmet Erenkaya, Balören Köyü’nü ziyaret etti. Erenkaya, 2014 yılında İzmit’i AKP’nin elinden alacaklarını...

BÜYÜTCHP’nin İzmit Belediyesi Başkan aday adayı Hikmet Erenkaya, Balören Köyü’nü ziyaret etti. Erenkaya, 2014 yılında İzmit’i AKP’nin elinden alacaklarını söyledi
CHP’nin İzmit Belediyesi Başkan aday adayı Hikmet Erenkaya, Balören Köyü’nü ziyaret etti. Köy kahvesinde vatandaşla buluşan Erenkaya’nın ziyaretine, Balören Köyü’ndeki 15 CHP üyesinin yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı. Erenkaya köy kahvesindeki ziyaretten sonra nişanı olan bir çiftin nişan yüzüklerini taktı.
“ERENKAYA ADAYIMIZDIR”
Erenkaya’nın ziyaretinde konuşan Balören Köyü muhtarı Ahmet Demir, Hikmet Erenkaya’nın gönüllerinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. “Başkanımız, hiçbir yetkisi yokken dahi köyümüze cemevi yaptırdı. Başkanımız bizim adayımızdır ve sonuna kadar destekleyeceğiz” diye konuştu. “İnşallah önümüzdeki seçimlerde İzmit’imizi AKP belasından kurtaracağız” diyen Demir, köyde 15 CHP üyesinin bulunduğunu ve hepsinin de Hikmet Erenkaya’yı desteklediğini ifade etti.
“İLK HİZMETİM BURAYA OLACAK”
Muhtar Demir’in ardından söz alan Hikmet Erenkaya, köyü oy için ziyaret etmediğini arkadaşlarını görmeye geldiğini dile getirdi. Daha önceki dönemleri de hatırlatan Erenkaya, “En vasıfsız olduğum zamanlarda bile buraya gelmişimdir” dedi. 2014 yılında İzmit’i AKP’nin elinden alacaklarını ifade eden Hikmet Erenkaya, “Seçildiğim takdirde ilk hizmetler buradan başlayacak. Bu köy benim köyüm” diye konuştu. Hizmetlere Balören Köyü’nde başlayacağını belirten Erenkaya, “Ancak tabi ki de bütün köylerimizi geliştireceğiz, tüm köylerimize hizmet götüreceğiz” dedi. CHP’nin sadece İzmit ve Kocaeli’de değil tüm Türkiye’de iktidara gelmesi gerektiğini vurgulayan Erenkaya, “Özgürlüğümüz için, cumhuriyetimizin devamı için CHP iktidar olmalıdır” diye konuştu.
NİŞAN YÜZÜKLERİNİ TAKTI
Erenkaya, kahve ziyaretinin ardından Fadime Bingöl-Baki Yıldırıcı çiftinin nişan törenine katıldı. Genç çifte mutluluklar dileyen Erenkaya “Büyük bir olasılıkla 2014’te Erenkaya Belediye Başkanı olacak ve çiftimizin nikahını da kıyacak” dedi. Konuşmasının ardından çiftin nişan yüzüklerini takan Hikmet Erenkaya, kurdeleyi keserek çifti nişanladı.
İKİNCİ DURAK M. ALİ PAŞA
Hikmet Erenkaya, Balören Köyü’nün ardından CHP’nin 290 üyesi olan Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ni ziyaret etti. Kara’nın Kıraathanesi’nde vatandaşla buluşan Erenkaya, mahallelinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde büyüdüğünü ifade eden Erenkaya, “Burada büyüdüm ben. Pişmaniyecilikten buralara geldim” dedi. Bu seçimlerde aday olmayı düşünmediğini ifade eden Erenkaya, AKP’nin baskısını kırmak için arkadaşlarım, dostlarım aday olmamı istediler. İnanın makama mevkie ihtiyacım yok. Benim nasıl bir başkan olduğumu herkes bilir, 15 yıllık geçmişim 23 yıllık siyaset hayatım var” şeklinde konuştu.
“AKP’Yİ YIKACAĞIZ”
Tek amacının hizmet etmek ve İzmit’i AKP’nin elinden almak olduğunu vurgulayan Hikmet Erenkaya, İzmit’i alacağına emin olduğunu dile getirdi. 27 Ekim’deki seçimlerde kim kazanırsa onunla birlikte kol kola ilerleyeceklerini belirten Erenkaya, “Kimsenin küsmeye hakkı yok, kavga etmeye lüksümüz yok. AKP’yi yıkacağız. 2014’te tüm ilimizde AKP’yi devireceğiz” dedi. 23 yıllık siyasi hayatında sadece bir kez yenildiğini dile getiren Erenkaya, onun da nedenlerini çok iyi bildiğini ve kamuoyuna anlattığını söyledi.
“BELSA’YA CHP BAYRAĞI DİKECEĞİM”
Aday olmayı düşünmediğini dile getiren Erenkaya, “Arkadaşlar AKP’yi benim yıkacağımı düşündükleri için aday olmamı istediler, ben de oldum” dedi. “27 Ekim’de sandıktan çıktığım anda Belsa Plaza’ya CHP bayrağı dikeceğim” diyen Erenkaya, kazanacağından emin olduğunu ifade etti. Kim aday olursa olsun CHP’nin seçimleri kazanacağını düşündüğünü belirten Erenkaya, “Ben Belsa Plaza’yı almaya inanıyorum. Sizlerin de desteğiyle bunu başaracağım” diye konuştu.

20 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR