Çelik: 80 bin oyla Ankara’ya gitmek istiyoruz

SP Kocaeli Milletvekili adayları Nurettin Çelik, Av Alaattin Çakmak, Av Fatih Polat ve SP İzmit İlçe Başkanı Av Zafer Mutlu, Baro yönetimine ziyarett...

BÜYÜT

SP Kocaeli Milletvekili adayları Nurettin Çelik, Av Alaattin Çakmak, Av Fatih Polat ve SP İzmit İlçe Başkanı Av Zafer Mutlu, Baro yönetimine ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında 1 Kasım seçimine ilişkin konuşma yapan Nurettin Çelik, “Sizlerin de bildiği üzere ülkemizde seçim barajı gibi antidemokratik bir uygulama ile karşı karşıyayız. Dünyanın hiçbir ülkesinde seçim barajının yüzde 10 olduğu bir ülke yok” dedi.

 

“SP KUMBARASINA OY ATIN”

1 Kasım’da farklı bir yol izleyeceklerini ekleyen Çelik, “Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkını kullanarak 80 bin oyla Ankara’ya gitmek istiyoruz. HDP’nin yerine Kocaeli’den bir vekil göndermek istiyoruz. Bu potansiyeli daha önce yakaladık ve il genelinde 85 bin oy aldık. Sizlerin de takdiridir ki bu seçimin sonucu da 7 Haziran seçimlerinden farklı olmayacak. Gelin hep birlikte Saadet Partisi kumbarasına oy atın. Farklı bir ses olarak Ankara’da hakkı hukuku savunalım” şeklinde konuştu.

 

“HUKUKUN YANINDAYIZ”

Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe ise “Baromuz bütün siyasi partilere her zaman eşit mesafede olmuştur ama hak ve hukuk söz konusu olduğunda her zaman hukukun tarafında yer almıştır. Bu anlamda Türkiye'de uygulanan yüzde onluk seçim barajını Anayasaya aykırı buluyor, doğurduğu haksızlık ve mağduriyeti gidermek adına yapılacak çalışmaları her zaman destekleriz. Seçme hakkı, ifade özgürlüğüdür. İfade özgürlüğünün önündeki en büyük engel de seçim barajıdır” dedi.

18 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR